צעצועים, רהיטים, נעליים ומוצרי חשמל הם רק חלק מהפסולת שמגיעה לפארק למחזור וחינוך סביבתי דודאים בנגב בשבוע האחרון בכמויות גדולות בהרבה יותר מהרגיל. בנוסף, אל האתר הגיעו גם מיליוני פתקי הצבעה וכן שלטי פרסום מטעם כל המפלגות שהשתתפו בבחירות שנערכו השבוע.

האתר תגבר את שעות הפעילות במסגרת ההיערכות לחג והעובדים פועלים מסביב לשעון על מנת להשתלט על כמויות האשפה הרבות שהצטברו. 

ניר בר דוד, מנכ"ל הפארק ציין: "בימי שגרה האתר מקבל כ-5,000 טון פסולת ביום. בשבוע האחרון קיבלנו לאתר 40 אחוז יותר פסולת. הפסולת שמגיעה לאתר בשבוע האחרון היא תוצאה של פתיחת המשק, יום הבחירות וכמובן בעקבות ניקיונות וסידור הבית לקראת פסח. האתר ממשיך לקבל כמויות עצומות של רהיטים, צעצועים, נעליים ומוצרי חשמל משומשים. אנשים עושים סדר פסח בבתים ולא חושבים לרגע על המשמעות ואיך זה משפיע על הסביבה". 

הפסולת הצטברה בעקבות פתיחת המשק, הבחירות והניקיונות לקראת חג הפסח (צילום: באדיבות אתר דודאים)הפסולת הצטברה בעקבות פתיחת המשק, הבחירות והניקיונות לקראת חג הפסח (צילום: באדיבות אתר דודאים)

בר דוד מסכם במסר לאזרחים: "אני קורא לכל תושבי ישראל - שימו לב קודם מה אתם קונים, שאלו את עצמכם מה אורך חיי המוצר וכמה זמן הוא ישמש אתכם. אחר כך תפנו את תשומת לבכם על מה אתם זורקים, לפעמים אפשר לעשות במוצרים שימוש חוזר, להעביר לחברים או לתרום למשפחות מעוטות יכולות".