בני משפחתן של לוסי די ובנותיה ז"ל, הרב ליאו די וילדיו, נפגשו היום (שלישי) בבית החולים בילינסון בפתח תקווה עם מספר מושתלי איברים שנתרמו מגופה של לוסי, שנרצחה כזכור לפני כחודש בפיגוע בבקעת הירדן.

"אמא יש רק אחת": לאה (לוסי) די, שנורתה בפיגוע בבקעה, הובאה למנוחות
"חייהם של חמישה אנשים ניצלו": הושתלו איבריה של לאה לוסי די שנרצחה בפיגוע בבקעת הירדן

אצל ליטל ולנסי הושתל ליבה של לוסי די, כאשר לפני מספר שנים אובחנה ולנסי עם אי ספיקת לב ובחודשים האחרונים מצבה התדרדר והיא נזדקקה להשתלה דחופה. ולנסי אמרה במפגש: "אני מעריכה את זה מאוד זה לא מובן מאליו, הצלת לי את החיים. קצת קשה לי עם ההחלמה. אבל בזכותכם קיבלתי חיים חדשים. אתם תמיד תהיו משפחה עבורי ואני קיבלתי חלק מכם" פרופ' דן ערבות סייע לבנותיה של לוסי ז"ל להאזין בסטטוסקופ לליבה של אמן פועם בגופה של ליטל".

בנוסף, מוטי אלקבץ, מושתל הכליה בן 58 משלומי, נשוי ואב לארבעה ילדים והמתין מעל שבע שנים להשתלת הכליה. אלקבץ פנה לרב ליאו: "אני מבקש ממך שתבוא לבקר ביישוב שלומי. בזכותכם אני מרגיש מצוין, אלו הם חיים אחרים, היום אני יכול ללכת ואף הבדיקות שלי טובות. את ההודעה על תרומת הכליה קיבלתי ביום ההולדת שלי. לזכרן של לוסי, רינה ולאה אני תרמתי בבית הכנסת שאני מתפלל בו לוח לעילוי נשמתן".

בני משפחתה של לוסי די שתרמו את איבריה נפגשו עם המושתלים (צילום: בית החולים בילינסון)
בני משפחתה של לוסי די שתרמו את איבריה נפגשו עם המושתלים (צילום: בית החולים בילינסון)

מאיה גרש, אמו של דניאל מושתל הכבד, אמרה במפגש: "אין לי מילים להודות לכם, קראתי דברים שאמרתם שצריך תמיד להתמקד במה שיש ולא במה שאין – אז אני רוצה להתמקד בדבר אחד, תודה שהחזרתם את החיוך לפנים של הבן שלי. כל פעם שאני רואה את החיוך והצחוק שתקופה ארוכה לא ראיתי, אני מברכת אתכם מכל הלב". 

הרב ליאו די אמר: "אנחנו רוצים להודות לרופאים על כל העבודה הקדושה שלכם, בלעדיכם שום דבר לא היה אפשרי. אני רוצה להגיד עבור כולם - ברוך שעשה לי נס במקום הזה. הקב"ה עשה לנו נס שמהטרגדיה שלנו יכלנו לעשות נס לאחרים, את ההחלטה על התרומה עשינו בגלל ההחלטה של הבנות, הן הבוסיות היום. אני נדהם מההתאוששות שלהם, חשבנו שניפגש ליד מיטות האשפוז שלהם, לא שהם ייכנסו הנה ברגל וישבו ממש לידנו". 

בני משפחתה של לוסי די שתרמו את איבריה נפגשו עם המושתלים (צילום: בית החולים בילינסון)
בני משפחתה של לוסי די שתרמו את איבריה נפגשו עם המושתלים (צילום: בית החולים בילינסון)

מנהל בית החולים בילינסון, ד"ר ערן רוטמן, אמר: "רוצה לנצל את המעמד המיוחד והמרגש ולהביע תנחומים למשפחה ומודה לכם על תעצומות הנפש שברגעים הכל כך קשים האלה, עשיתם את המעשה להצלת חיים. בית החולים בילינסון הוא מרכז ההשתלות הגדול בישראל ואנו עוסקים מדי יום בהשתלות, אבל האירוע הזה הוא מאוד מיוחד עבורנו, זה לא עניין של מה בכך שבאירוע כל כך קשה לכם ולכל המשפחה זכיתם לעשות את המצווה הזאת של הצלת נפשות אחרות, מודים לכם על הרוח ועל העוצמה".