המרכז הרפואי שיבא שוב בין עשרת בתי החולים הטובים בעולם: המגזין האמריקני ניוזוויק פרסם היום את הדירוג השנתי של המרכזים הרפואיים המצטיינים בעולם, ומיקם את שיבא במקום התשיעי. בשנים האחרונות דורג שיבא במגזין במקום העשירי.

טרגדיה בצפון: ילדה שנמצאה חיובית לשפעת - נפטרה בביה"ח
זהירות: אלה 10 המדינות הנגועות ביותר בחצבת

דירוג המגזין מבוצע על ידי חברת הדאטה העולמית סטטיסטה. בתי החולים הטובים ביותר בעולם נבחרים מבין 2,400 בתי חולים ביותר מ-30 מדינות, ובהן ארה"ב, גרמניה, יפן, צרפת, איטליה, קולומביה, ברזיל, אוסטרליה ואחרים. מיקום שיבא נמצא לצד בתי חולים מובילים בעולם בהם מאיו קליניק, קליבלנד קליניק, טורונטו ג'נרל, שריטה בגרמניה ואחרים. 

תהליך הבחירה מתבסס על הישגים בתחומי המחקר, הטיפול הרפואי והחדשנות, על המלצות שהתקבלו בסקר בינלאומי בקרב 80,000 רופאים, מנהלי בתי חולים ואנשי מקצועות הבריאות, סקרי שביעות רצון שנערכו בקרב מטופלים ומדד המשקלל פרמטרים של איכות ובטיחות הטיפול.

"מדובר בהבעת אמון יוצאת דופן של הקהילה הבין-לאומית במערכת הרפואית בישראל" אמר הפרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא: "אני מקדיש את ההישג הזה למערכת הבריאות הישראלית כולה, שחוזקותיה בלטו ביתר שאת בעת המבחן של המלחמה. הישג זה הוא עדות נוספת לחוסנה של מערכת הבריאות, שממשיכה להיות כתמיד עוגן עבור מדינת ישראל".

לדברי קרייס הטיפול בפצועי מלחמת חרבות ברזל והנתונים העומדים על למעלה מ-98% הישרדות לאחר פציעה בשדה הקרב, לצד המומחיות של שיבא כמרכז המתמחה בשיקום משולב גוף-נפש, הציבו את בית החולים בראש הדירוג. "זו עדות יוצאת דופן לעובדה שבימים אלה שבהם מדינת ישראל מאותגרת בזירה הבין לאומית בתחומים רבים, מערכת הבריאות הישראלית דווקא זוכה להערכה ואהדה מקצועית בעולם.

"זהו רגע מזוקק של גאווה ישראלית" בירך נשיא המדינה יצחק הרצוג, "בתקופה המאתגרת הזאת, שיבא מוכיח כבר פעם שישית ברציפות את המקצועיות ואת האיכות. בהרבה מובנים זוהי הבעת אמון אמיתית במערכת הבריאות הישראלית כולה, שאני מודה לה מעומק לבי".