תגובות סוערות במערכת הבריאות למעצרו של ד"ר אודי בהרב שהעניק אתמול (שבת) טיפול רפואי למפגין ברחוב קפלן ונעצר באלימות קשה שנקטה המשטרה. 

יחזקאלי טוען: אתמול נפל דבר - תושבי עזה קמו למחירון חדש לגבי החטופים
השמחה לא שלמה: "נועה ארגמני לא יכולה לתקשר עם אמה"
מחופשת לאישה ערבייה: הסיפור שלא סופר על נועה ארגמני

אמש העניק ד"ר אודי בהרב עזרה ראשונה לפצועה בהפגנה כשהוא לובש אפוד רופא זוהר המזוהה בקרב משטרת ישראל. גם נשות בריאות הנפש שלבשו אפודי זיהוי נהדפו באלימות על ידי שוטרי המרחב. 

אורית, אימו של אלמוג מאיר, מקבלת את הבשורה על שחרור בנה החטוף (צילום :אניטה, לייק האוס)

ד"ר בהרב הוחזק באוטובוס רוב הלילה, נחקר אחרי השעה ארבע בבוקר כשהחוקרים מאשימים אותו בטענות השונים לדבריו מהמציאות המצולמת. הוא שוחרר תשוש וחבול לפנות בוקר ועד כה, לא ננקטו שום צעדים נגד השוטרים שפעלו באלימות נגדו.

שר הבריאות אוריאל בוסו אמר: "אני רואה בחומרה את המעצר של הרופא ד"ר אודי בהרב בעודו מטפל במפגינה שנפצעה בתל אביב. גם בעת לחץ והתלהטות יצרים, הצלת חיים וכל טיפול רפואי קודמים למחויבות של השוטרים לשמור על הסדר הציבורי. אני קורא למפקדים לחקור את האירוע, לחדד את הנהלים ולוודא שמה שראינו אמש לא יקרה שוב".

"ככל שלא נראה תגובה מהירה והולמת, לא נהסס לפתוח בצעדים ארגוניים" אמר הפרופ' ציון חגי, "אני קורא למפכ"ל המשטרה קובי שבתאי לגנות לאלתר את התנהלות השוטרים בשטח ולעמוד על כך מקרוב שאירוע כל כך חמור לא יחזור על עצמו. במקביל, אנו דורשים חקירה בלתי תלויה של האירוע, על מנת למצות את ההליכים עם האחראים בשטח ובדרג הפיקודי".

פורום המקצוענות לשגשוג אנושי וחברתי מרח"ב אמר: "אם הרופאים יאבדו אמון בהתגייסות הבלתי מתפשרת של הר"י להגן עליהם מפני אלימות משטרתית, תהיה זו נורת אזהרה לקריסת מערכת הבריאות וכלל המערכות הציבוריות. אם הר"י לא תגן על רופאיה, ההסתדרות הכללית לא תגן על צוותי בריאות הנפש, כלל מקצועות הבריאות וסקטורים אזרחיים אחרים שנעצרים ללא סיבה בגלל מעורבות אזרחית במחאה נגד הממשלה. על כולנו לשים קו אדום כנגד אלימות משטרתית המשרתת מטרות פוליטיות לפני שיהיה מאוחר מדי".

ד"ר בהרב הרופא שנעצר אמר היום: "לכל אחיותיי ואחי, אני במצב גופני תקין. הנפש רוגשת, אבל אף אחד לא בכוח ולא במילות השפלה ישבור את הרוח שנושבת בכולנו. כל שעשיתי הוא מה שכל אדם הגון היה עושה, ובוודאי כל איש צוות רפואי, ועל אחת כמה וכמה אתם אחיותי ואחי, בכל מפגש איתכן ואיתכם גם לדקות ספורות בהמולה הרוגשת  התחושה שלי תמיד שאנחנו אחד. כולנו בעלי אותה נשמה. בקשתי מכולם שמה שארע לי, לא יטיל מורא בלבבכן, ולא ירפה את ידיכם, אני איתכם אישית כמו גם לכל באי עולם. והתקווה לחברה טובה יותר לעולם לא תימוג, ואנחנו נראה ימים טובים יותר, ונחגוג יחד".