רשת כללית סמייל, מבית שירותי בריאות כללית, מרחיבה את שירותיה ומציעה מעתה בדיקת רופא שיניים ראשונית באמצעות שיחת וידאו. במסגרת השירות יוכל המטופל לקבל אבחנה ראשונית על בסיס תשאול המטופל וצפייה במידע המצוי בתיק הרפואי. ברוב רובם של הביקורים הראשוניים אצל רופא השיניים, מופנה המטופל לבצע תצלומים רנטגניים של המשנן, ולחזור לרופא עם תוצאות הדימות.

השירות החדשני יחסוך בזמן באופן משמעותי כיוון שבמקרה כזה מונפקת במקום הפניה דיגיטלית לתצלום רנטגני מתאים עוד בטרם הביקור במרפאה. התצלום נשלח באופן אוטומטי למרפאה, וזו יוצרת קשר עם המטופל לתיאום התור שבו תתבצע בפועל הבדיקה ביחד עם תוצאות הדימות ויקבע מהו הטיפול הדרוש והמומלץ. בנוסף, השיחה עם הרופא המאבחן יכולה לדייק את הזימון לרופא השיניים המתאים ביותר לסוג הטיפול שנידרש למטופל הספציפי, והמרפאה תזמן את המטופל לרופא המתאים ביותר עבורו. 

על השקת השירות בצורה נרחבת הוחלט לאחר שהרצת הפיילוט שלו במשך מספר חודשים נחלה הצלחה גדולה ונרשמה שביעות רצון. עוד יצוין כי השירות יינתן למטופלים מגיל 30 ומעלה שלא ביקרו במרפאת השיניים שנה או יותר.  

מנכ"ל ש.ל.ה רו"ח אילן שמש: "מקצועיות רפואית ללא פשרות והתמחויות מובילות של הרופאים בכללית סמייל ייצרו ביקושים גבוהים שיש לתת להם מענה. כל זאת, בנוסף לחזון לייצר חווית שירות דיגיטלית מותאמת לאורח החיים של לקוחותינו- הובילו להשקת השירות החדש שמאפשר להם לבצע את הבירור הראשוני הרפואי בצורה דיגיטלית מתקדמת, לחסוך בזמן ולהגיע למרפאה לצורך תהליך הבירור הרפואי המקדמי, רק לטובת קבלת תוכנית הטיפול הנחוץ". 

הרופא הראשי של רשת כללית סמייל, ד"ר חגי סלוצקי: "התייעצות אונליין כחלק מבדיקה ראשונית באמצעות שיחת וידאו עם רופא מכללית סמייל היא מהלך שישנה באופן משמעותי את חווית הביקור במרפאות, שכן יפחתו הביקורים שבמסגרתם מתבצעים בירורים רפואיים ראשוניים שלאחריהם רק נשלח המטופל לבצע בדיקת דימות ויגדלו הביקורים בהם יינתן טיפול רפואי פיזי. הרופאים שמעניקים את הייעוץ אונליין הם רופאי שיניים של הרשת, מנוסים מאוד, שמכירים מקרים קליניים שונים ויודעים להתאים את הדימות הנדרשת וסוג המטפל והטיפול בצורה מיטבית".