היום (שישי) התקיימה צעדה מיוחדת במועצה האזורית אשכול בסימן ׳יציאת מצרים׳, זאת למען השבת החטופים שעדיין נמצאים בעזה.

אמו של יותם חיים ז"ל מתרעמת: "הרג עובדי הסיוע לא חמור יותר ממה שקרה עם בני"
אחייניתו של משה תמם ז"ל נגד המרצה שספדה למחבל וליד דקה: "צחקה לי בפנים"

כאמור, משפחות החטופים, תושבי וחברי המועצה האזורית אשכול יצאו לצעדת חירום בסימן ״יציאת מצרים״, אשר החלה בצומת אורים ותסתיים במעמד מיוחד בפארק אשכול.

במהלך הצעדה צועדים התושבים ובני המשפחות כשהם לבושים כעבדים ומחזיקים בשלטים ממוספרים עם תמונות החטופים. בסיום הצעדה הגיעו הצועדים לפארק אשכול וקראו בזעקה לשחרור החטופים.

צעדה מיוחדת באשכול למען השבת החטופים (צילום: דוברות אשכול)
צעדה מיוחדת באשכול למען השבת החטופים (צילום: דוברות אשכול)

עינב מוזס, כלתו של החטוף גדי מוזס: ״העובדה שאנחנו עומדים כאן חצי שנה לאחר ה7 באוקטובר והחטופים עדיין לא בבית היא כישלון נוראי למדינת ישראל. מקומם ובעיקר עצוב לי שבמקום להילחם ביחד נגד האויב האכזר, אנחנו נאלצים להיאבק בממשלה שלנו. לא מצליחה להבין כיצד ממשלה שכשלה בהגנה על אזרחיה לא עושה הכל כדי להחזיר אותם הביתה במיידי. רק ככה נוכל לרפא את הפצעים המדממים שלנו. אנחנו שוב בימים מורטי עצבים ואני מרגישה כמו בשידור חוזר. היינו בנקודה הקריטית הזו פעמים רבות ופעם אחר פעם קיבלנו אגרוף בבטן. היום אני קוראת לראש הממשלה ואומרת- לא עוד. אנחנו רגע לפני חג החירות ולא נוכל לחגוג אותו כאשר ל-133 מאזרחי ישראל נשללת הזכות הבסיסית והאנושית. זה הזמן לפרוע את החוב הגדול שעליכם לשלם במלואו".

מתי דנציג בנו של החטוף אלכס דנציג, התייחס גם להחזרת גופתו של אלעד קציר ז״ל חברו הטוב: ״אני ניצלתי בנס מהטבח בקיבוץ ניר עוז אחרי אימה גדולה. אבא שלי, דוד שלי, וכל החטופים מרגישים את האימה הזו כבר למעלה מחצי שנה. באיזה עולם דבר כזה יכול להיות? אין להם זמן יותר. אלעד קציר ז״ל היה חבר ילדות שלי. הוא היה בחיים עד לא מזמן והוא יכל לחזור בחיים. אסור לנו לתת לזה להמשיך להיות- אחרת, זה יהיה מאוחר מידי".