ח"כ מתן כהנא (המחנה הממלכתי) התראיין היום (רביעי) בתוכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103FM, והתייחס לסערת חוק הגיוס. "ראש הממשלה באמצע מלחמה מתעסק בתרגילים וספינים פוליטיים. זה הרי תרגיל מ־א' ועד ת'. מדובר בחוק גישור, הכל היה ברור, הכל היה כל כך שקוף. עד עכשיו הנושא של חוק גיוס היה נשיאה בנטל ושוויון חברתי, זה כבר לא הסיפור, צה"ל צריך חיילים ולוחמים. זה עניין של צורך לאומי וקיומי, די עם הספינים". 

במחנה הממלכתי כועסים: "צריך בחירות בהקדם, לאן נתניהו לוקח את הספינה?"
"לא ייתכן שרה"מ לא מודיע שהוא יתפטר בשוך הקרבות": מתן כהנא בראיון לוחמני

עוד אמר חבר הכנסת: "אני בעד שהחרדים ימשיכו ללמוד תורה, הרי כל כך הרבה מהם לא לומדים תורה, אתה יודע למה? כי ללמד תורה זה כל כך מאתגר, לא כולם יכולים ללמוד גמרא 12 עד 18 שעות ביממה, האנשים האלה רוצים להתגייס ולהיכנס למערכת הכלכלית של מדינת ישראל אבל הפוליטיקאים החרדים והמפלגות החרדיות עוצרים אותם מלעשות את זה, ודי, צריך לדעת לסיים עם זה".

בנוסף, טען כהנא: "יש לנו אחריות מלאה על כל החלטות הממשלה. נקודה. אנחנו לא נברח מאחריות מיניסטריאלית למה שקורה, אבל אנחנו מרגישים קשה לנו להשפיע על המציאות, בין אם זה בעסקה לשחרור חטופים, ובין אם זה לאן המלחמה הזו מתקדמת, והקושי הגדול הוא שנתניהו מתקשה לקבל החלטות, הוא לא קיבל אף החלטה קובעת בחודשים האחרונים, וזה גם לא רק בגללנו, יש לו בעיה פנימית בתוך קואליציית ה-64 שלו, המחלקות על היום שאחרי היא בין סמוטריץ' ובן גביר לבין גלנט ועוד אנשים בליכוד, זה לא קשור אלינו".

רה''מ נתניהו נושא דברים בטקס הדלקת המשואות ה-76 (צילום: צילום מסך)
רה''מ נתניהו נושא דברים בטקס הדלקת המשואות ה-76 (צילום: צילום מסך)

כשנשאל, מה היה עושה שונא ברפיח, ענה: "אני רוצה להזכיר שבני גנץ וגדי אייזנקוט כבר לפני 4 חודשים דיברו על הצורך רפיח, אבל נתניהו גם אז לא קיבל החלטה על רפיח והתחיל לפתח ספינים והפך את רפיח לעיר קודש, כן, יש שם גדודי חמאס שלא טיפלו בהם אבל המערכה כל כך הרבה יותר מורכבת מזה, יש לנו את הצפון ואת החטופים, את החות'ים ואת האיראנים, סיסמאות כמו 'רפיח עכשיו' או 'עסקה בכל מחיר' הן סיסמאות נבובות וצריך לנהל את זה בשום שכל ולקבל החלטות, ואת זה נתניהו מתקשה לעשות".

הריסות ברפיח (צילום: עבד רחים חטיב פלאש 90 )
הריסות ברפיח (צילום: עבד רחים חטיב פלאש 90 )