אחרי 242 ימים בשבי חמאס וכחודש לאחר שחזר לישראל במבצע חילוץ הירואי, אלמוג מאיר ג'אן חזר היום לביתו באור יהודה. עיריית אור יהודה באמצעות חברת "נפגשים" מרכזים קהילתיים קיימה אירוע מיוחד לרגל שובו. ברחוב בר לב המרכי בעיר התאספו מאות תושבים, שהמתינו לו עם דגלי ישראל וכרזות שהכינו במיוחד עבורו. אלמוג, ביחד עם בני משפחתו עבר בין הקהל ברכב וזכה לתרועות רמות ואהבה גדולה.

באירוע שהתקיים ושם במרכז תשומת הלב את העובדה שישנם עדיין 120 חטופים בשבי חמאס בדיוק תשעה חודשים לאחר מתקפת ה-7 באוקטובר, הופיעו שורה של זמרים ובראשם אביבה אבידן וכל זאת לצד עמית שאולי, גל ג'ומה, לורן דרוויס, ניצן גולני ולהקת "אלגרו" העירונית.

"אנחנו שמחים שחזרת אלינו, שמחים שאתה כאן. יש כאן קהילה מדהימה שלא ישנה בלילה מציפייה לשובך ודאגה שלא לעזו את המשפחה אפילו לרגע. זו ההוכחה עד כמה אנחנו חזקים כשאנחנו ביחד ומאוחדים", ציינה ראש עיריית אור יהודה, ליאת שוחט – "השמחה היום מהולה בעצב גדול, כי יש לנו עדיין 120 חטופים, שנמצאים בשבי, כולם כולל כולם חייבים לחזור הביתה. לרובם לא יהיה את הנס שהיה לאלמוג ולכן, חשוב שתהיה עסקה שתביא את כולם הביתה".

אלמוג מאיר ג'אן הנרגש עלה על הבמה ואמר: "לא האמנתי שאעמוד כאן לפני ה-7 באוקטובר ובטוח שלא לפני רק כחודש כשעוד הייתי בשבי החמאס. תודה על האהבה שאתם מרעיפים עליי ועל משחתי כל החודשים הללו. אין מילים שיכולות להביע עד כמה הנס הזה גדול. חזרתי לחיים בזכות עבודה קשה של רבים כל כך וגם לצערי הרב עם הקרבה של ארנון זמורה ז"ל,. יש עדיין שבועיים בעזה כבר 275 ימים. כל יום שם הוא ארוך, קשה ומכאיב. אני אומר מניסיון. חייבים להחזיר אותם הביתה ואין לנו זמן. וז החובה שלי לצד האחים והאחיות שלי שנמצאים כעתצ בעזה ורק אז אוכל להתחיל את השיקום שלי".