חלק ממשפחות החטופים נכנסו היום (רביעי) לתוך כלובים מול משכן הכנסת, זאת כחלק מהמחאה להחזרתם. אייל קלדרון, בן דודו של החטוף עופר קלדרון, מסר: "אתם אולי חושבים שזו הצגה, אבל חטופים שחזרו סיפרו לנו שבן דודי עופר וירדן ביבס היו בכלובים כאלה בדיוק! ככה הם חיו ימים ושבועות, זאת לא הצגה, זה החיים של 120 אנשים כבר 278 ימים".

מחאת משפחות החטופים מול הכנסת (צילום :דוברות מטה המשפחות להחזרת החטופים)

קובי בן עמי, אחיו של אוהד בן עמי, קרא: "ראש הממשלה, חברי הכנסת, באיזה עולם אנחנו צריכים לשבת בכלובים בשביל שתשחררו את היקירים שלנו?".

בדרך החוצה מהליכוד? הנתון שנתניהו לא יאהב לראות
בזמן שהמשלחת הישראלית בקטאר - התפתחות משמעותית מתרחשת בעזה

אלה בן עמי, בתו של אוהד בן עמי, אמרה בכאב: "כשאמרנו שצריך לשחרר 120 אנשים לא התכוונו שתצאו לפגרה- התכוונו לאבא שלי ועוד 119 חטופים שיחזרו הביתה ויצאו לחופשי! 120 חברי כנסת - אל תצאו לפגרה, הם לא יוצאים לחופשי וגם אתם לא יכולים לצאת לחופשי!".

מחאת משפחות החטופים מול הכנסת (צילום :דוברות מטה המשפחות להחזרת החטופים)

"אחי יושב בכלוב ו-120 חברי כנסת יושבים במזגן, יוצאים לפגרה, טסים. 120 חברי כנסת - זה הזמן להגיע אלינו לבוא לשבת איתנו בשמש בכלובים ולהרגיש כמו אחים שלנו שנמצאים שם. אנחנו יודעים שיש עסקה על השולחן שאמורה להחזיר את כולם - החיים לשיקום והנרצחים לקבורה. לא ניתן אופציה לסכל את העסקה! זהו! אנחנו רוצים את היקירים שלנו בבית. אני רוצה את אח שלי בבית", הוסיף מור קורנגולד, אחיו של טל שהם.