הרב יאשיהו פינטו שהיה אמור לשוב היום (שני) לישראל, בעקבות החלטה של בית המשפט העליון, לא עלה על הטיסה חזרה לארץ, כפי שחשפה הכתבת תמר אלמוג מערוץ 1.

באי כוחו טוענים כי הרב תכנן לעלות לטיסה, אולם התעלף בכניסה למטוס. סנגוריו הגישו היום לבית המשפט העליון בקשה להארכת ביטול צו עיכוב היציאה מהארץ, שהוצא לו לאחר שהורשע במתן שוחד לתת ניצב אפרים ברכה ז"ל, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה.

סנגורו של פינטו, עו״ד אביגדור פלדמן אמר כי "הוא התעלף בשרוול לפני הכניסה למטוס ואושפז בבית חולים סמוך לשדה, עד שיוכל לעלות למטוס בלילה או מחר".

בשבוע שעבר הורה בית המשפט העליון לפינטו להגיע חזרה לישראל בתוך שבוע ימים, זאת לאחר שדחה את בקשתו להישאר בארצות הברית, שם לדברי באי כוחו הוא שוהה לצורך טיפולים רפואיים. יומיים לאחר מכן הם אף הציגו, לדרישת בית המשפט, את כרטיס הטיסה שעמו אמור היה הרב לשוב לישראל. היום, כאמור, התברר שהרב נשאר בארצות הברית.

בעוד כשלושה שבועות ידון בית המשפט העליון בערעור שהגיש פינטו על העונש שגזר עליו בית המשפט המחוזי – שנת מאסר אחת. פינטו הורשע, על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, במתן שוחד לראש היחידה הארצית לחקירות הונאה לשעבר, תת-ניצב ברכה, בהצעת שוחד ובשיבוש מהלכי משפט.

הבוקר עוד חשבו חסידיו של פינטו שהם יפגשו את הרב שלהם היום. בפוסט שפרסמו בפייסבוק נכתב: "חברים יקרים, הצדיק מגיע. היום יום שני, בשעה 17:00 נחכה כולנו, גברים נשים וטף, ונקבל בשמחה שירים וריקודים, את כבוד מורנו ועטרת ראשנו, הצדיק רבי יאשיהו פינטו שליט״א, בבואו לארץ הקודש. כבוד הרב ימסור שיעור תורה בביתו ומיד לאחר מכן תתקיים תפילת ערבית ברוב עם. בבקשה מכל מי שבאמת אוהב את כבוד הרב הצדיק, למסור נפש ולהגיע, בכל מזג- אוויר".