יוסי אלבז, אביה של אור אלבז שנהרגה לאחר שנפצעה אנושות בתאונה הקטלנית אמש במנהרות הכרמל, מספר היום (שישי), ערב חג הפסח, על ההודעה הקשה שקיבל על מות בתו היחידה. "זה אוכל אותנו, זה גרוע ממלחמה ואני לא יודע איך נעבור את זה". האב סיפר על הנסיבות בהן עלתה בתו בת ה-17 על האוטובוס: "היא הלכה לקנות חולצה לבנה לחג והייתה אמורה לעלות על אוטובוס אחר ומשם להמשיך לגרנד קניון, אך משום מה החברים הציעו לנסוע ללב המפרץ והם עלו על האוטובוס בו הייתה התאונה".

"כעבור שעה האימא של החברה התקשר אלינו ושאלה מה קורה איתנו, אמרנו לה שאור אמורה להיות בסדר אבל הבנו שהם היו למעשה באוטובוס שעבר את התאונה ושמשהו קורה. חיפשנו בבתי החולים ולא מצאנו אותה בהתחלה, ואז התברר כי היא הייתה בבית החולים כרמל. ראינו אותנו ישנה, כזאת יפה ושום דבר לא הפריע לה. עכשיו היא ישנה לנצח. איבדנו ילדה יקרה יחידה, היא הביאה לנו אור כשנולדה לנו כבת יחידה בחנוכה לפני 17 שנה, וזה נגמר". 
עוד סיפר האב על בתו: "הייתה מדריכה בצופים והקדישה המון לחניכים שלה, ובמקביל למדה לבחינות הבגרות והשקיעה את כל כולה בלימודים. היא אהבה לרקוד ואהבה ספורט, סרטים ומוזיקה. 

זירת התאונה, אמש. צילום: דוברות איחוד הצלה


בתוך כך, נהג האוטובוס (44) שנפצע קל-בינוני בתאונה, שוחרר למעצר בית בבית אחיו שבמרכז הארץ. לפי המשטרה, הנהג החשוד העלה גרסה שטעונה בדיקה. צוין כי גרסתו תיבדק וכי פרט לפעולת חקירה אחת, אין חשש לשיבוש חקירה מצידו. לנהג אין עבר פלילי או תעבורתי.
 
מוקדם יותר המשטרה ציינה כי חקירת התאונה מעלה שתי גרסאות שונות בנוגע להשתלשלות האירועים. המשטרה טוענת כי התאונה נגרמה בגלל אירוע שהסיח את דעתו של הנהג, ולעומת זאת הנהג טוען כי התאונה נגרמה בגלל כשל טכני במערכת ההגה של האוטובוס, דבר שעל פי הערכות, גרם לו לאבד שליטה. בתוך כך, מעדויות שנאספו מנוסעים אחדים מתברר כי הנהג החזיר עודף לכמה מהנוסעים תוך כדי הנסיעה, אבל לא ברור האם העדויות האלה מאומתות לגמרי או שמדובר בעדויות שניזונו משמועה בקרב יושבי האוטובוס.

"פצועים צעקו לעזרה מתוך האוטובוס"


בתאונה הקטלנית שאירעה אמש נפצעו בסך הכל 48 בני אדם, כשאוטובוס מספר 101 של אגד סטה מסיבה שאינה ברורה עדיין מנתיבו והתנגש במשאית. האוטובוס יצא בשעה 19:50 מכיוון חוף הכרמל למרכזית המפרץ ולפי עדויות ראשונות, כתוצאה מסטייה של האוטובוס ממסלולו  הוא התנגש במשאית. בעקבות התאונה, המנהרות נסגרו אתמול לתנועה בשני הכיוונים ובמהלך הלילה נפתחו לתנועה מחדש. 
 
עדי זאבי, אחת מפצועות התאונה, שהייתה על האטובוס יחד עם חברתה, סיפרה אמש: "אני מרגישה די טוב, קצת הלם. אני ישבתי כמה שורות מאחורי הנהג, יצאתי בנס. אני זוכרת שהנהג היה לכוד בין שני כיסאות, היו זכוכיות שבורות. אני קצת מבולבלת עוד עדיין. היה הרבה דם, הרבה פאניקה ואנשים בכו, זה היה קשה". 
 
פרמדיק מד"א עידן לביא שהגיע בניידת טיפול נמרץ של מד"א ראשון למקום התאונה, סיפר: "הייתה במקום המולה גדולה והמראה היה מזעזע. הבחנו בעשרות פצועים זועקים לעזרה מתוך האוטובוס, וחלקם שכבו והתהלכו מסביב לאוטובוס. ראינו צעיר כבן 18 שוכב בהכרה מלאה כשהוא סובל מפציעה קשה מאוד בגפיים העליונות ובסמוך אליו שכבה אישה כבת 50 מחוסרת הכרה ללא נשימה שסבלה מפגיעה רב מערכתית. בסיוע צוותים נוספים שלנו שהגיעו למקום הענקנו לאישה ולצעיר טיפול רפואי מציל חיים ופיננו אותם לבית החולים".
 
פרמדיק מד"א שי מורדוך שהגיע בין הראשונים למקום, סיפר: "המראה היה קשה מאוד. ראינו אוטובוס מעוך ופצועים רבים שכבו מחוץ לאוטובוס. בתוך האוטובוס נלכדו שלוש נוסעות שהיו מחוסרות הכרה וסבלו מפגיעה רב-מערכתית, שתיים מהן חילצנו והשלישית חולצה בסיוע כוחות הכיבוי. הענקנו טיפול מציל חיים והעלנו את הפצועות לניידות הטיפול הנמרץ שפינו אותם במהירות לבתי החולים. המשכנו במיון הפצועים ובטיפול הרפואי".