חשד לרצח: סכסוך בין דרי רחוב המתגוררים ככל הנראה במבנה הסמוך לבית הכנסת ברחוב בגין בקריית מלאכי, הוביל היום (חמישי) על פי החשד לרצח של צעיר בן 28 המתגורר במקום. המשטרה עצרה חשוד במעשה שנמלט לדירה סמוכה ונעצר.

סמוך לשעה 08.50 בבוקר התקבל דיווח אודות צעיר שנדקר מספר דקירות בפלג גופו העליון במתחם בית הכנסת. כוחות גדולים של משטרה מתחנת קריית מלאכי שהגיעו למקום החלו באיסוף עדויות וממצאים מהזירה, במקביל לפעולות החייאה שביצעו צוותי מד"א ואיחוד הצלה בצעיר שנדקר. בשל חומרת הפציעה נאלצו הפרמדיקים לקבוע בסופו של דבר את מותו של הצעיר במקום והחקירה הפכה מחשד לגרימת חבלה חמורה לחשד לרצח.

בעקבות הממצאים והעדויות וכן במהלך פעילות חקירתית מודיעינית, הגיעו השוטרים לדירה סמוכה לשם על פי החשד נמלט החשוד במעורבות ברצח. לאחר שסירב לשתף פעולה עם השוטרים ונמנע מלפתוח את דלת הדירה הסתייעו השוטרים בצוותי כיבוי אש והצלה שפרצו לדירה ואפשרה לשוטרים לבצע את מעצרו של החשוד שהובל לחקירה בתחנת המשטרה.

במשטרה מעריכים כי מדובר בעימות שנתגלע כאמור בין שני דרי רחוב המתגוררים בסמיכות לבית הכנסת ובשלב מסוים גלש העימות לפסים אלימים במהלכם נדקר הקורבן מספר פעמים בפלג גופו העליון, צנח אל הקרקע ומת.

עפ"י החקירה, הנרצח התגורר מאחורי בית הכנסת, ששימש כמקום לינה למחוסרי בית בחסות המתפללים. כעת המשטרה בודקת את טענות השכנים לפיהם החשוד מוכר כבעל הפרעות נפשיות, ומי שהשתחרר לחולי נפש באזור השפלה. בכוונת המשטרה לגבות עדויות לנסיבות שחרורו של החשוד ולבדוק האם היתה קיימת מסוכנות. חשוב להדגיש כי מדובר בחשוד וקורבן שהתגוררו בסמיכות אחד לשני מזה שנים רבות. לא מן הנמנע כי יש ביניהם היכרות מוקדמת. הוא מובא לחקירה, עם חבלה בראש. 

הדירה אליה נמלט החשוד ברצח בקרית מלאכי. צילום: דוברות המשטרההדירה אליה נמלט החשוד ברצח בקרית מלאכי. צילום: דוברות המשטרה

פרמדיקית מד"א, רוית מרטינז, וחובש מד"א ,יוסי סמאדג'ה, שהגיעו למקום סיפרו: "כשהגענו, ראינו גבר כבן שוכב מחוסר הכרה עם פצעי דקירה בפלג גופו העליון, הוא היה ללא דופק וללא נשימה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים וביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו במקום".

אירוע הרצח היום מתרחש ארבעה ימים לאחר הגשת כתב אישום נגד חן איילתי בגין רצח אמו, מרים איילתי. בראשית השבוע הוגש כתב האישום נגד הבן שמואשם כי רצח את אמו בביתה, לאחר שזו ביקשה ממנו לעזוב את את הדירה בבעלותה וסירבה לתת לו סיוע כספי. רעייתו של הנאשם שהפלילה אותו מואשמת בשיבוש חקירה.

חן איילתי. צילום: ללאחן איילתי. צילום: ללא