"ליצמן בוא לפה". מתחילת שנת הלימודים האקדמית, מאות סטודנטים למקצועות הפרא-רפואיים לא מקבלים את ההכשרות הקליניות המגיעות להם, לאחר שאלי גבאי, יו"ר איגוד הפיזיותרפיסטים, הודיע על השבתה גורפת של המדריכים הקליניים. הבוקר (חמישי) הסטודנטים החליטו שדבר לא נעשה ולכן הם מפגינים מול משרד הבריאות בירושלים.ההשבתה החלה לאחר שהסכם שנחתם בין משרד הבריאות, האוצר, מל"ג, ואיגוד הפיזיותרפיסטים המקצועי על שכר המדריכים לא בוצע. בינתיים, הסטודנטים למקצועות הפרא-רפואיים (פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת, תזונה, ריפוי בעיסוק) יושבים בבית ולא מקבלים את ההכשרה המעשית אליה שובצו. הסטודנטים מדגישים כי השבתת ההכשרות מעמידה את שנת הלימודים בסכנה ואף את שנות הלימודים הבאות - דבר שעלול לפגוע באיכות ובכמות המתמחים למקצועות השיקום ויגרום לפגיעה ישירה בציבור המטופלים בישראל."ליצמן בוא לפה". הסטודנטים מפגינים. צילום: התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות"ליצמן בוא לפה". הסטודנטים מפגינים. צילום: התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות"קרה כמו רעם ביום בהיר"


"אחרי שהסטודנטים הכינו את עצמם, חלק התפטרו מהעבודה, צמצמו משמרות ועברו לדירה קרוב להכשרה - זה פשוט קרה כמו רעם ביום בהיר", אומרת ל"מעריב אונליין" זהבית הס, סטודנטית שנה ג' בלימודי פיזיותרפיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב על ההשבתה והוסיפה: "אנחנו יושבים בבית ולא יכולים להשלים את ההכשרה המעשית".במקביל, בהתאחדות הסטודנטים פועלים להביא לסיום השביתה והתקיים דיון דחוף בנושא בוועדת הרווחה והעבודה בהובלת ח"כ מירב בן-ארי, יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה, אך לטענת הארגון, הצדדים מאז לא התקדמו בפתרון המשבר וציבור הסטודנטים נמצא כבני ערובה.
רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, התייחס לנושא ואמר כי "כל יום בו סטודנטים יושבים בבתים ולא מקבלים את ההכשרה המעשית המגיעה להם, מסכן משמעותית את השנה כולה, כמו גם את ההכשרות של הבאים בתור ואת טיב המטפלים לעתיד. את אפקט הדומינו הזה אנחנו דורשים למנוע ולעצור במיידי. עשרה ימים עברו מאז ההפגנה הקודמת, במהלכן הצלחנו להביא את הצדדים לשיח, אם כי לא נראה שסוף הדיונים קרב. אנו מצפים שהצדק ייעשה, לצד הפסקת ההשבתה במהרה. אחרי שנה שלמה של גרירת רגליים, הגיע הזמן לשים סוף לזלזול המתמשך בציבור שכל מבוקשו הוא למידה איכותית ובזמן. נדרשת רפורמה מקיפה בכל מקצועות הבריאות. אנו קוראים לכלל המעורבים, ובייחוד למשרד הבריאות, להביא לסיום הפארסה במהרה, בטרם הנזק ייגרר לציבור המטופלים בישראל".