לאחר שאתמול נחשף כי רשת High Q, רשת להוראת פסיכומטרי, בגרויות ועוד עומדת בפני פירוק, היום (ראשון) הוגשה הבקשה למפרק זמני ולפירוק החברה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. השופט איתן אורנשטיין נתן צו פירוק זמני ועורכת הדין קרן רייכברך סגל מונתה למפרקת זמנית. בנוסף, נקבע דיון המשך בעוד כשבועיים.

אלפי תלמידים ייפגעו מקריסת הרשת וקרן, שבתה הייתה אמורה להתחיל קורס פסיכומטרי בעוד חודשיים, כועסת על התנהלות חברת האשראי. היא כתבה: "פנינו בדרישה לבטל עסקת אשראי שעל פיה התחייבנו לשלם עבור קורס פסיכומטרי לבתנו, אשר אמור להתחיל בחודש יוני 2017. עד כה שילמנו תשלום אחד מתוך 10 תשלומים ודרשנו לעצור מידית את התשלומים. למרות שברור לנו כי הקורס כבר לא ייפתח וכי לא תינתן התמורה בעסקה, סירבה החברה להיענות לדרישתנו לביטול העסקה. זוהי אטימות מוחלטת, חסכונותיה של בתנו בת ה-16.5 יועברו לחברה שעומדת ככל הנראה לקראת פירוק. זוהי העדפה מעוותת של עניינה של חברה על סף פירוק, שללא בושה ממשיכה לגבות כספים עבור קורסים שלא יתקיימו, ככל הנראה על פני טובת הלקוחות, שנותרים ללא הכסף וללא הקורס".

חברת קידום מציעה לקלוט את התלמידים והמדריכים

בתוך כך, החברות המתחרות עם High Q הודיעו כי ינסו לסייע לאלפי התלמידים וחברת "קידום" מסרה כי היא מציעה לקלוט את התלמידים והמדריכים. בהודעת החברה נכתב: "בעקבות קריסתה של חברת High Q מודיעה קידום על קליטת התלמידים וצוות המורים לשורותיה: כל סטודנט שיגיע עם מסמכים ששילם ל-High Q יקבל קורס ב-1000 שקלים, הנחה של כמעט 80% (קורס מלא, עם ציוד מא'-ת'). קבוצת קידום מציעה לקלוט את כל המדריכים ובנוסף, מבקשים ממאות המרצים שפוטרו לפנות למשרדי 'קידום'".

חברת יואל גבע פרסמה הודעה בה נכתב כי "כדי לסייע לתלמידי היי קיו הקורסת במצוקתם, יצרנו עבורם אפשרות חסרת תקדים להשתלב בקורסים שלנו (בגרות ופסיכומטרי). אם אתם מכירים מישהו שרשום לקורס בהיי קיו ששוקל כעת את צעדיו להמשך - שתפו אותו, הוא יודה לכם".

כזכור, עתיד הרשת שקיימת כבר 34 שנים מוטל בספק, לאחר שעובדיה הגישו את הבקשה למפרק זמני ולפירוק החברה. מדובר בחברה בת למעלה מ-30 סניפים ברחבי הארץ, 220 עובדים וכ-2,000 תלמידים. עו"ד חיות גרינברג, המייצגת את העובדים בחברה בבקשה לפירוק, סיפרה אמש ל"מעריב אונליין" כי "למעשה החברה הודיעה לעובדים שהיא לא יכולה להמשיך ולממן את הפעילות שלה ואין לה אפשרות לשלם את השכר של חודש מרץ. בעקבות כך העובדים פנו אליי ואתמול כבר הכנו את כל הבקשות המתאימות". עוד אמרה עו"ד גרינברג כי "ממה שאני יודעת מהעובדים זה שלפחות בשנה האחרונה נעשו ניסיונות להבריא, לצמצם, לייעל את החברה - צומצמו קורסים ונסגרו סניפים וכנראה שזה לא ממש עזר".