ראש ארגון הפשע, מיכאל מור, כבר מוכר היטב לקהל הישראלי, בעיקר לאור ההסתבכויות ההולכות וגוברות שלו בשנים האחרונות, שהגיעו לשיאן בימים האחרונים, בהם הותר לפרסום כי הוא עצור בחשד למעורבות ברצח. בעבר סיפרו הכתבים הפליליים, המסקרים את מור, כי הוא מונע הרבה מאוד משנאתו הרבה כלפי מערכות החוק והשוטרים. ברהנו טגניה וגלעד שלמור שוחחו עם אלי לוי ויוסי מזרחי, כתבי הפלילים של ערוצים 10 ו"החדשות", שסיפרו עד כמה הוא נחשב ל"כוכב עולה" ומסוכן.

"הם מאוד אלימים. צריך לחזור אחורה לשכונה בה נולדו מיכאל מור, שמוליק הרוש וזיו הרוש שהיו אצלו מספר שתיים ושלוש לפני 12 שנה. זו שכונה מאוד קשה ויש שם טביעות אצבע של מיכאל מור. עדיין מתפוצצים שם אופנועים, יש מלחמה בין האחים הרוש למיכאל מור. יש אנשים שנאמנים אליו בצורה מדהימה".

לאחר מכן הוסיף מזרחי כי "מדובר בעבריין מאוד מסוכן. זה לא ארגון כזה עשיר ומפותח כמו ארגונים אחרים, אבל יש פה אומץ והעזה אם תיקח דוגמת קיצון לירות טיל מטול על תחנת משטרה בנהריה למשל". 
בהתייחס לאופן שבו מגייסים צעירים לארגונו של מור, הסביר לוי: "כשמיכאל מור היה בדרום אפריקה הם התפצלו לשניים - קבוצת מגדל העמק והקבוצה שלו. האלימות ביניהם מתרחשת כל שבוע, קורה שם במגדל העמק. אחותו של מיכאל מור גרה בקריות וספגה רימון ליד ביתה לפני כשבוע. אין שם הרבה כריזמה. הוא לא מרבה לדבר השפה הסגנון האלימות, זה לא אברג'יל או אבוטבול, אבל יש שם משהו שמייצר קבוצה מאוד סגורה, וכל מי שמפריע להם הוא מבחינתם אויב".כזכור, הבוקר הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום כנגד ניבי זגורי, אריק איטל, מיכאל מור, אליושה בן שלום ושמעון שרביט בגין מעורבותם בשני מקרי רצח של עד המדינה טל קורקוס ושל אלישע סבח ז"ל שאירעו בשנה האחרונה. כתב האישום מייחס לנאשמים, כל אחד לפי חלקו עבירות: רצח, ניסיון רצח, הריגה, קשירת קשר לפשע, עבירות בנשק, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.
כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד סיגל דהן-הירש ועו"ד ראמי אלמכאוי, מפרט את השתלשלות העניינים והמניעים אשר הובילו לשני מקרי הרצח המתוארים בכתב האישום ומפרטים את העבירות הנלוות שבוצעו ע"י המעורבים במטרה להוצאת מעשי הרצח לפועל ולאחריהם.
המשטרה טוענת כי אחרי חצי שנה של חקירה, הצליחה המשטרה לפענח את רצח עד המדינה טל קורקוס ורצח אלישע סבח ואתמול הותר לפרסום כי מיכאל מור, ראש ארגון הפשיעה מהצפון, ויניב (ניבי) זגורי, ראש ארגון פשע מהדרום, שנעצרו כבר לפני שלושה שבועות, הם שאחראים לשני מקרי הרצח. 
סבח נורה מטווח קצר באפריל האחרון בעת שעבד במסעדה שלו בנתניה. קורקוס נרצח ב-27 ביוני באשקלון, לאחר שמטען חבלה רב עוצמה הוצמד למכוניתו. מחקירת המשטרה עולה כי זגורי ומור חברו יחד ובאמצעות עבריינים המשתייכים לארגונים שלהם ניסו לפגוע בכל מי שיצא והעיד כנגדם בעבר, לרבות הרצח של עד המדינה טל קורקוס ואלישע סבח, וזאת על מנת לבצר את מעמדם ולייצר מורא ופחד מהם. כזכור, גם גרושתו של קורקוס, דבורה הירש, חוסלה ביריות בעת שהית ברכבה עם ילדיה בבאר שבע. 
כתב האישום כולל אישומים נוספים בגין התרחשויות שארעו לאחר רצח טל קורקוס, במסגרתם מיוחס לניבי אישום של שיבוש מהלכי משפט בגין פעולות שביצע והנחה את עד המדינה לבצע לאחר הרצח. אישום נוסף מייחס לניבי עבירה של קשירת קשר עם עד המדינה לגרום למותה של עדת המדינה, לאחר שהתברר לשניים על חקירתה על ידי המשטרה ובשל החשש שתגוייס כעדת מדינה ותפליל אותם.
בבקשת המעצר ציינה הפרקליטות כי "המבקשת תטען, כי אירועי הרצח של עד מדינה טל קורקוס ז"ל, ועד התביעה אלישע סבח ז"ל, וקשירת הקשר לרצוח את עדת התביעה ל', ועדת המדינה ב"ב יש בהם כי להמחיש בצורה ברורה את מידת המסוכנות של הנפשות הפועלות, מעבר לכך יש בהן כדי להמחיש עוצמת עילת שיבוש הליכי המשפט. שכן האכזריות במעשי המשיבים כמתואר בכתב האישום, נועדה להעברת מסר חד וברור בעולם הפשע הישראלי, כי דינם של עדים המשתפים פעולה עם המשטרה הוא מוות אכזרי. ובכך פגעו המשיבים באירועי הרצח הנ"ל בנשימת אפו של ההליך הפלילי ושל שלטון החוק".