העיתונאית עירית לינור, שהושעתה משידור בגלי צה"ל אחרי שכינתה את נשיא המדינה ראובן ריבלין "חתיכת חצוף" התייחסה לאירועים במונולוג הפתיחה שלה בתוכנית "הפטריוטים". "בנאומו השבוע, אמר הנשיא ריבילין שהמציאות בוערת. הוא גם שיבח את ההפגנות שהתחילו בכיכר גורן בפתח תקווה ועברו לתל אביב. ההפגנות היחידות שהתנהלו בכיכר גורן הן ההפגנות שמדרבנות את היועץ המשפטי להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה".
"הנשיא לא הסתפק בשבחים וקרא לאזרחים לעזוב את המקלדת ולצאת לכיכרות. ריבלין הבין בדיוק אילו הפגנות הוא משבח. הפגנות נגד היועץ המשפטי לממשלה ונגד ראש הממשלה שהם סמלים לאומיים בדיוק כמו נשיא המדינה שאמור להיות סמל לאומי מאחד וא-פוליטי. אני שמעתי את הדברים הגבתי להם ואני היום מורחקת משידור בגלי צה"ל כי קראתי לו חצוף. אוקי. חתיכת חצוף, וגם אמרתי 'תתבייש לך'".

"גם הנשיא אולי התבייש קצת כי למחרת פרסם מעין הבהרה וחזר בו מחלק מהדברים. נכון אני מודה לא הייתי מנומסת ממש לא ולכן בצעד חריג בתחנה שבה אני משדרת קרוב לעשרים שנה הורחקתי משידור למשך שבוע, האם זאת תגובה גל"צית הולמת? לדעתי לא. אבל אני מכבדת את החלטת מפקד גלצ ומקבלת אותה באהבה אבל אני מכבדת ואוהבת גם את הבית השני שלי ערוץ 20 ערוץ שבו אף אחד לא מימין ולא משמאל לא יורחק משידור כי דיבר בחוסר נימוס לנשיא".

כזכור, העיתונאית הושעתה אמש מגלי צה"ל לאחר שאתמול תקפה בחריפות את הנשיא ראובן ריבלין, על רקע דבריו אמש שעוררו סערה. "בתור נשיא וסמל ישראלי אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות?! על מה? חתיכת חצוף! תתבייש!", אמרה לינור בתכניתה בגלי צה"ל. 

"אני אגיד לך מה בלתי נסבל, אדוני הנשיא", המשיכה לינור. "זה שאתה לא שחקן פוליטי, ובתור פוליטיקאי תמיד היית פוליטיקאי כושל ביותר. הדבר היחיד שהצלחת להגיע אליו זה משרת שר זוטרה, ובתור נשיא וסמל ישראל אתה קורא לאזרחי ישראל לצאת לרחובות?! על מה, חתיכת חצוף! מי אתה? יש קלפי. רובי ריבלין לא הצליח לראות את הצד המצליח של הקלפי מרוב שהוא כושל. תתבייש!". 

בפתח תכניתה בגלי צה"ל הוסיפה לינור: "ראש הממשלה נבחר באופן דמוקרטי והרכיב קואליציה באופן דמוקרטי. לעומת זאת, יש לנו עוד פונקציה ישראלית שזה הנשיא שנבחר בהצבעה בכנסת על ידי 120 חברי כנסת. רובי ריבלין קורא לאזרחי ישראל לצאת להפגנות לנוכח המצב הנורא במדינה. אין שום מצב נורא במדינה, אז כבוד הנשיא קורא למרי אזרחי נגד ממשלה נבחרת ושאנשים ילכו לזעוק בכיכרות כי המצב פה בלתי נסבל?". 

הנשיא ראובן ריבלין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90הנשיא ראובן ריבלין. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מגל"צ נמסר בתגובה: "התבטאויותיה של עירית לינור כלפי נשיא המדינה אינן ראויות וגם האופן שבו נאמרו הדברים. אנו מכבדים, נלחמים ושומרים על חופש הביטוי בגלי צה"ל, ביקורת היא לגיטימית והיא סוד קיומה של עיתונות חופשית. יחד עם זאת, יש לשמור על שיח ראוי כמצופה משידור ציבורי". 

אתמול השתתף ריבלין השתתף בכנס לאוטמן בנושא "חינוך לשותפות ודמוקרטיה במרחב הלא פורמלי, צעירים ורשתות חברתיות" שנערך ברעננה. במהלך הכנס שיבח הנשיא את ההפגנות שמתקיימות לאחרונה ברחבי הארץ ואמר כי המחאה צריכה לצאת מגבולות הרשת אל השטח.
 
לדבריו של ריבלין: "אין תחליף לכיכר העיר האמיתית. עלינו לגדל דור שיזכור שדמוקרטיה אמיתית יכולה להתחיל ברשת, אבל היא לעולם לא תחליף את הצורך וההכרח לקחת חלק ממשי בהכרעות, בוויכוחים, בעשייה אזרחית. זו המשמעות של דמוקרטיה זה הכוח של להיות אזרחים ואזרחיות. ואנחנו חייבות וחייבים להשתמש בו כדי ליצור עבורנו ועבור ילדינו ונכדינו את העתיד שראוי להם לחיות".