המחבל מחוות גלעד, אחמד נאצר ג'ראר חוסל לפנות בוקר (שלישי) במבצע משותף של השב"כ, צה"ל והימ"מ בתום מצוד בעקבותיו שערך כמעט כחודש. יעל שבח, אשתו של רזיאל, אמרה בעקבות חיסולו של רוצח בעלה. "אני ממש מרגישה את הרצון הזה לסגור חשבון, אבל כשזה בא מהול ברצח נוסף אז לא פתרנו את הבעיה. אז אחד חוסל, ומה עם אלה שעדיין מחכים לרצוח עוד יהודי? החיפושים אחרי המחבל הם לא מה שיפתרו את הבעיה. לא מוצאים את השורש", אמרה שבח לגל"צ. שבח דיברה על התמונה של בעלה עם הרב בן גל שנרצח בפיגוע אתמול ועל הקשר עם אלמנתו. "התמונה יושבת אצלי כבר שנה. לא מצאתי את הקשר עד שהראו לי אותה. הייתי אצל מרים אתמול בלילה. הרגשתי צורך ללכת לחבק אותה. הכל מאוד מאוד טרי. אני יכולה להגיד שאהיה לצידה. אפילו לא עבר חודש ומרגיש כאילו עברו 40 שנה".הרב רזיאל שבח והרב איתמר בן גלבשב"כ מסרו כי במהלך ניסיון מעצרו, יצא המבוקש חמוש ממבנה בו הסתתר בכפר יאמון ונורה ע"י הכוחות. על גופתו של המחבל נמצא רובה מסוג M16 ותיק עם מטענים. לא היו נפגעים מכוחות הביטחון. התשתית בראשה עמד ג'ראר מעורבת בניסיונות נוספים לבצע פיגועים ובתכנון פיגועים נוספים.ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר ללכידתו של המחבל. "אני מברך את כוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמורכבת שביצעו הלילה לתפיסת המחבל שבסופה חוסל", אמר, "לפני כמה ימים אמרתי לאלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל שנגיע אל המרצחים והלילה המשימה הושלמה".
נתניהו הוסיף: "כוחות הביטחון יגיעו אל כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ונמצה עמם את הדין. כך גם יהיה עם המרצחים של הרב איתמר בן-גל".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב לחיסולו של ג'ראר ואמר כי כוחות הביטחון יגיעו גם לרוצחו של בן גל. "החשבון נסגר", הצהיר, "אני מברך את צה"ל, השב"כ והימ"מ על פעולה מוצלחת. היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שנפגע בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. אני מקווה ומאמין שבקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד".