חקירת פרשת בזק היא פרשת 4000 הולכת ומסתעפת ובימים אלו מנהלים מגעים בכירי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בראשותו של תנ"צ אלי אסייג, מול ראשי לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במטרה למצוא מועד שבו יגיעו החוקרים למעונו של נתניהו בירושלים, בשלב זה כדי לגבות את עדותו בנוגע לפרשה האמורה. על פי האישור שקיבלו חוקרי היאל"כ מהיועץ המשפטי לממשלה בשלב הראשוני יידרש נתניהו למסור עדות אולם מחומר הראיות שהתווסף בימים האחרונים נראה כי לא יהיה מנוס מחקירתו של נתניהו גם בפרשה זו.

כפי שציינו אתמול, למעלה מ-200 חוקרים, בלשים, ומומחים בתחום הטכנולוגיה המתקדמת (סייגנט) הפעילה היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) במסגרת חקירת פרשת "בזק", המכונה פרשת 4000, מאז החל חקירת המשטרה לפני כעשרה ימים. בהתחשב בעובדה שהרשות לניירות ערך ניהלה את החקירה במשך כשנה עם צוות חוקרים מצומצם יחסית, שהוביל להמלצות להגיש כתבי אישום כנגד שאול אלוביץ' בעלי בזק ואתר "וואלה" ושלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת, וכן בכירים בבזק, אין פלא שהפעלת "צבא" של חוקרים בלשים וגורמים נוספים מהילא"כ הוביל להישגים משמעותיים בפרק זמן כה קצר מאז החלה המשטרה לחקור את הפרשה.

בנימין נתניהו. צילום: AFP

למעריב אונליין נודע כי בחקירה, המתנהלת תחת ידיו של תנ"צ אלי אסייג, מפקד היאל"כ, וניצב גדי סיסו ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה (אח"מ) ותחת פיקוח שוטף של מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך, ועיניהם הפקוחות של היועמ"ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן הקצתה היאל"כ משאבים עצומים, תוך ראייה רחבה ומתן עדיפות עליונה לפענוח הפרשה המעלה חשדות כבדים לשחיתות שלטונית.

במסגרת אותם משאבים העמיד מפקד היאל"כ תנ"צ אסייג 200 אנשי צוות מהיחידה שבפיקודו, בהם חוקרים בכירים, בלשים וכן מומחי טכנולוגיה המבצעים בין השאר האזנות סתר, הקלטות ומעקב אחר חומרים ברשתות החברתיות והכל כדאי למקסם את החקירה ולהביא למיצוי הראיות בפרשה המסועפת.

גורם בכיר מסר למעריב כי: "הפעלת כוח מחץ שכזה ומשאבים מאפשרים ליחידה החוקרת לבצע חקירות במקביל של מספר נחקרים ובסוף לגבות עדויות מאחרים. כל זאת תוך הצלבת חומרים בו זמנית, מה שמקצר עשרות מונים את משך זמן החקירה". שימוש בכמות כזאת של חוקרים, בלשים ואנשי מקצוע נוספים משיג בזמן כה קצר תפוקה משמעותית והישגים מרשימים לצוות החקירה.