"אם אתה רוצה להשפיע כיזם חברתי, תפעל לעומק ובמיקוד", אמר ג'יי רודרמן. ג'יי ואשתו שירה, שעומדים יחד בראש קרן משפחת רודרמן, קיבלו את הפרס למפעל חיים של הג'רוזלם פוסט בוועידת העיתון בניו יורק ביום שני. 

העורך הראשי של ה"ג'רוזלם פוסט" יעקב כץ העניק לבני הזוג רודרמן את הפרס על פעילותם המשמעותית לשילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה, על פועלם לחיזוק היחסים בין ישראל ויהדות ארה"ב, וכאות הוקרה על יותר משני עשורים של מנהיגות, חדשנות ותרומה יוצאת דופן לחברה האזרחית.

ביחד, ג'יי ושירה רודרמן, הנשיא והמנכ"לית של קרן משפחת רודרמן, הקדישו את משאביהם הפילנטרופיים והמקצועיים ליצירת חברה שוויונית והוגנת לכל, וכמו כן הובילו מספר רב של יוזמות פורצות דרך שהשפיעו על תחום השילוב של אנשים עם מוגבלויות, יחסי ישראל ויהדות ארה"ב, ממשלת ישראל, החברה האזרחית והקהילה הפילנטרופית.

השניים גם עומדים בחזית המהלך להגדלת הייצוג האותנטי של אנשים ושחקנים עם מוגבלות בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בהוליווד. מהלך זה הוביל בשלוש השנים האחרונות לכך שאולפנים גדולים, כמו CBS Entertainment, NBC Universal, Paramount ו־Sony אימצו את הקווים המנחים של הקרן, כשהם מתחייבים להזמין למבחני בד שחקנים עם מוגבלויות להפקות סטודיו. שירה רודרמן ממשיכה לפעול לקידום נושא חשוב זה, בהיותה חברה בוועד המנהל של האקדמיה לסרטים בלוס אנג'לס.

לאחר הענקת הפרס לבני הזוג, שוחח עמם כץ ושאל בין היתר מה הם היו מייעצים לאחרים המעוניינים בפעילות בתחום היזמות החברתית. "אין זה משנה באיזה תחום תבחר לפעול, מה שחשוב זה להתרכז ולהיות ממוקד בתחום זה, ולהיות ספציפי מאוד במה שאתה שואף להשיג", אמר ג'יי. "זה לא רק עניין של כסף. תישאר ממוקד, עם העיניים על המטרה, ולך עם התשוקה שלך בלי לוותר".

שירה הוסיפה: "פילנתרופיה כיום זה אחד התחומים המדהימים ביותר שבהם אנשים יכולים לקחת חלק. עלינו להבין כיצד לבנות מערכות עבודה טובות ויעילות יותר יחד, ולמצוא דרכים לחבר משקיעים ותורמים כדי לשתף פעולה ולעבוד יחד".