היחידה המרכזית של משטרת ישראל (ימ"ר) במחוז מרכז ושירות הביטחון הכללי, עצרו בפעילות משולבת את מחמוד רפיק עבד אל רחים מסארווה, בן 19, תושב טייבה בחשד לעבירות ביטחוניות חמורות ובהן סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור וירי מנשק חם. בהתאם לממצאי החקירה, הוגש נגדו היום (ראשון) כתב אישום בבית המשפט המחוזי בלוד. 

חשד לרצח בנצרת: בן 38 נורה למוות על רקע סכסוך בין עבריינים
אביו של יובל קסטלמן שנורה למוות בפיגוע בירושלים: "דורשים כתב אישום נגד החייל"

חוקרי השב"כ וימ"ר מחוז מרכז ניהלו בשבועות האחרונים חקירה המתמקדת בעבירות ביטחוניות חמורות שנחשפו במהלך חקירה אחרת, שעניינה פיגוע ביזה והצתת חנות בטייבה על רקע לאומני סמוך לפרוץ מלחמת "חרבות ברזל". במסגרת החקירה, חשפו חוקרי ימ"ר מרכז והשב"כ סרטונים, תמונות והתכתבויות בטלפון הסלולרי של הנאשם, בהם הוא נראה אוחז בסוגים שונים של נשקים, מכין מטעני צינור יחד עם פעילי טרור תושבי איו"ש ויורה בנשקים מסוגים שונים. 

במהלך החקירה המשותפת התבררה תמונה חמורה של אזרח ישראלי, אשר משפחתו קיבלה אזרחות במסגרת הליך איחוד משפחות, שנטל חלק בפעילות חבלנית עוינת יחד עם פעילי ארגון הטרור "כתיבת נור אלשמס" הפועלים בתוך העיר טול כרם, תוך שהוא מנצל את היותו אזרח ישראלי בעל חופש תנועה לקידום פעילות טרור.

תיעוד מחבלי חמאס מסתערים על תחנת דלק, בוזזים את החנות ו7מתחבאים במקרר. צילום: מצלמות אבטחה

עם התפתחות החקירה עלה, כי החשוד היה מעורב, בין היתר, בהשלכת מטעני חבלה לעבר כוחות צה"ל, אסף ומסר מידע על תנועות כוחות צה"ל באיו"ש, ביצע אימוני ירי יחד עם פעילי הארגון, התבקש להשיג ציוד צבאי לטובת פעילות ביטחונית וכן העביר אמצעי לחימה לפעילי הארגון. כל זאת, תוך סיוע לפעילי טרור מבוקשים והזהרתם מכניסת כוחות צה״ל לאזור, סייר עמם במקומות מהם בוצעו פיגועי ירי, ואף היה מודע לכוונות למימוש פיגועי ירי נוספים כנגד חיילי צה"ל.

כאמור, היום בהתאם לממצאי החקירה הוגש נגד החשוד כתב אישום חמור לבית המשפט המחוזי בלוד, ע"י עו"ד תומר שטינברג מפרקליטות מחוז מרכז, בשורה של עבירות ביטחוניות חמורות הכוללות, סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור, אימונים או הדרכה למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה וירי מנשק חם.