מוקדם יותר החודש התקבל דיווח במשטרה על אדם המוטל בשוק מחנה יהודה בירושלים כשהוא חבול ומדמם. למקום הוזעקו שוטרי תחנת לב הבירה במחוז ירושלים ולאחר פעולות חקירה ראשוניות עלה כי הוא הותקף על ידי בעליו של בית העסק הסמוך ואחד מעובדיו באלימות קשה, אכזרית וממושכת.

בהמשך החקירה עלה כי מעט לאחר השעה 04:00 בוקר באותו היום התפתח ויכוח בין הצדדים ובמהלכו דחף מנהל בית העסק את הקורבן והפיל אותו על הרצפה, עלה והתיישב על פלג גופו העליון והכה אותו באגרופים נמרצים לפניו, פעם אחר פעם. במקביל, ניגש אחד מעובדי בית העסק אל פתח המקום, נטל חפץ דמוי אלה ואז החל לחבוט בקורבן בחוזקה ברגליו באמצעות אותה אלה, כשכל אותה העת מנהלו ממשיך להכות גם הוא את הקורבן באגרופים ובעיטות.

במשך כשתי דקות המשיכו השניים להכות בכל חלקי גופו את הקורבן המוטל על הקרקע באלימות, תוך שאחד הנאשמים מורה לעוברי אורח להתרחק מהמקום. לאחר זמן קצר יצא בשנית בעלי העסק כשהאלה בידו וניגש חזרה אל הקורבן המוטל, הכה בחוזקה באמצעותה בגופו ובפניו מספר פעמים, חזר לבית העסק שם הניח את כלי התקיפה ורק אז עזב את המקום. במקביל העובד, סגר את בית העסק ועזב אף הוא, בו בזמן שהקורבן מוטל על הרצפה מדמם מחוץ לעסק. כתוצאה ממעשיהם, נגרמו לקורבן חבלות רבות בראשו וביתר גופו והוא נזקק לטיפול רפואי.  

במסגרת החקירה שנפתחה במשטרה ונוכח הממצאים והראיות שנאספו, כבר באותו היום נעצר עובד בית העסק (28, בית שמש) לחקירה. במהלך השבוע החולף, המשטרה איתרה את הנאשם (33, ירושלים) הנוסף וגם הוא נעצר לחקירה בימים האחרונים. במקביל להליך הפלילי, הורה קצין משטרה לאחר בחינת מכלול הנסיבות והשיקולים ובהתאם לסמכותו, על הוצאת צו סגירה מנהלי לבית העסק בעקבות מקרה האלימות הקשה שהתרחש בפתחו ובו נטלו חלק כאמור, בעליו ועובד המקום. 

בימים האחרונים לאחר השלמת החקירה בתחנת לב הבירה במחוז ירושלים וגיבוש תשתית ראייתית, הוגש נגד השניים כתב האישום בבית משפט ע״י התביעה המשטרתית בירושלים בגין עבירת פציעה בנסיבות מחמירות באמצעות נשק קר ע"י שניים או יותר, לצד בקשה להורות על מעצרם עד לתום ההליכים. 

סגן ניצב ליאור בן שלום, קצין החקירות והמודיעין בתחנת לב הבירה, ציין כי ״כשנחשפנו לתיעוד האלימות הקשה והמתמשכת במקום, הבנו את חומרת המעשה שבוצע ע״י בעל עסק ועובד שלו. מדובר בתיעוד שלא מותיר מקום לספק ואין אף סיבה בעולם שתצדיק התנהגות פסולה ופלילית שכזו. עוצמת האלימות שננקטה כלפי אותו קורבן שהוכה נמרצות בכל חלקי גופו, כלי התקיפה שבו השתמשו ומשך התקיפה- מעידים על מסוכנותם וחומרת המעשה. כבר באותו היום, נעצר אחד הנאשמים לחקירה בתחנת לב הבירה ומעצרו הוארך בבית המשפט. במקביל גילינו כי הנאשם השני גייס את עצמו למילואים, כנראה בכדי לחמוק ממעצר, ובשיתוף עם גורמי צה"ל הוא נעצר בהמשך והועבר לחקירה במשטרה. בסיום החקירה התוקפים הואשמו, ולצד ההליך הפלילי בית העסק שלהם נסגר בהליך מנהלי. אנחנו נמשיך בפעילות נחושה נגד האלימות במרחב הציבורי עד למיצוי הדין עם כל מי שיפגע באחר״.