פרסום ראשון: שבועיים אחרי שנעצר צעיר בן 18 תושב ירכא וימים אחדים לאחר שנעצר קטין בן 17 בחשד לביצוע ירי במהלכו נפצע בן 20 תושב הכפר יאנוח ג'ת שבגליל המערבי, יובא הבגיר הבוקר (רביעי) בפעם השלישית לבית משפט השלום, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בהתאם להצהרת תובע שתוגש. בינתיים, מעצרו של הקטין הוארך עד ליום ראשון ה-14 ביולי והוא נחשד במעורבות לניסיון לרצח.

הסיבה בגינה ביצע את הירי ופצע את הקורבן בניסיון לרצוח אותו היא "ויכוח בכבישים", כך אמרו גורמים במשטרה לאחר שהסיבה נחשפה בפניהם בחקירת המשטרה. בתוך כך, בחיפוש בביתו של הקטין נתפס נשק מסוג קלצ'ניקוב שהוסלק מתחת למיטתו וכן מטול ורימונים. במהלך הכניסה לביתו, החשוד הסתגר בחדרו ולאחר שהכוחות פרצו פנימה הם איתרו את האמל"ח.

האלימות במגזר הערבי משתוללת: שני מקרי רצח ביממה בנצרת
ראשי רשויות ערביות לנתניהו: "כנס את הוועדה לקידום המאבק בפשיעה בדחיפות"

ב-25 ביוני לפנות בוקר התקבל דיווח במשטרה על אירוע ירי שהתרחש בסמוך לכפר יאנוח ג'ת ממנו נפגע תושב המקום בן ה-20 ופונה במצב קשה לבית החולים. זמן קצר לאחר האירוע ובתום חקירה מהירה של שוטרי המחוז הצפוני עלה החשד כי הרקע הוא ויכוח בכביש על בעקבות נסיעה עם אורות גבוהים.

עוד באותו היום נעצר חשוד בירי תושב ירכא בן 18 שמעצרו הוארך מעת לעת לצד המשך החקירה, והשבוע עם התקדמות החקירה פשטו כוחות מהיחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) כנרת יחד עם לוחמי יס"מ ובלשים על ביתו של החשוד הנוסף , קטין בן 17, בגין מעורבותו בניסיון הרצח.