שנה ו-4 חודשים אחרי הרצח המזעזע של מאבטח ראש עיריית טייבה אדיר גאנם, תגיש היום (חמישי) משטרת מחוז מרכז כתב אישום כנגד שלושה חשודים, שני בגירים וקטין, המעורבים ברצח. חשוב להדגיש כי הבגירים, שעדיין יש צו איסור פרסום על שמם, נעצרו בתום מצוד בסיוע חוקרי שב"כ ויחידת הגדעונים בלהב 433.

רצח נוסף במגזר הערבי: מספר הקורבנות גבוה מהתקופה המקבילה ב-2023
אימה בחוף הים: גבר ארב לנשים בניסיון לבצע מעשי אונס | כל הפרטים

החשודים נעצרו בפעילות בשכם אחרי שעברו, במסגרת הימלטותם מהדין, מדירה לדירה שם. הקטין נעצר כבר למחרת הרצח כשברשותו הרכב שעל פי החשד שימש אותם. נזכיר כי מדובר באירוע שהתרחש בשעת לילה במהלכו הגיעו החשודים לביתו של ראש עיריית טייבה שהיה מאוים באותה תקופה וספג כמה מקרי ירי לעבר ביתו והוחלט להצמיד לו אבטחה.

המאבטח, לוחם קרבי לשעבר, בחור צעיר ללא רבב, ישב בעמדה מחוץ לבית והחשודים באכזריות ירו לעברו מספר כדורים, נטלו את נשקו האישי ווידאו הריגה. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה בשעות הלילה סרקו את מצלמות האבטחה והתחקו אחר הרכב. כבר אז היה ברור להם שמדובר ברכב משוכפל.

החקירה התגלגלה עד להגעת ידיעת הזהב על מקום הימצאותם של הבגירים, ורק בשלב הזה בוצע מעצרו של הקטין. הבוקר תוגש הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש כתב אישום בימים הקרובים. בכיר במשטרה שעמד מאחורי החקירה ציין כי טלפן הבוקר לאביו של המאבטח והודיע לו על המעצר, מה שהיווה הקלה משמעותית עבור משפחת המנוח והן לגבי חוקרי המשטרה שראו בתיק הזה אתגר משמעותי לנוכח שיטת הביצוע של הרצח. עד כה לא פוענח המניע של החשודים.

ווהיב גאנם, תושב מגאר אביו של המנוח אדיר גאנם, שוחח עם מעריב ואמר: "אין ספק שההודעה על המעצר והיום על הגשת הצהרת תובע מהווה הקלה מסוימת . אנחנו שמחים מאד שהם נתפסו. באמת קשה לי לדבר כי האירוע הזה כל כך אוכל אותנו מבפנים. היינו רוצים לראות אותם יושבים ונרקבים מאחורי סורג ובריח לכל החיים לא למאסר עולם . מדובר ברוצחים נתעבים כאלה שרצחו את הבן שלי בדם קר ללא כל סיבה שם המקום שלהם מאחורי הסורגים". 

מה אתה מצפה מבית המשפט?
"אם היה ניתן לבקש גזר דין מוות האמן לי הייתי מבקש למען יראו וייראו. בכל מקרה מאסר עולם לא מספיק, הם צריכים להינמק בכלא".

אתם מתכוונים להגיע לדיונים?
"ברור. אנחנו נגיע לבית המשפט לדיונים , נהיה נוכחים ונוודא שהכל יתנהל כמו שצריך. אנחנו מתפללים שיהיו שופטים טובים שיוציאו את הצדק לאור כי לחלאות כאלה לא מגיע לראות אור יום. לא יודע מה הסיבה וזה לא חשוב כי אנחנו יודעים שהבן לא יחזור . הנבלות האלה שרצחו אותו מקומם בחברה".