בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (חמישי) את דינם של שלושה מורשעים בביצוע פעולות תג מחיר ביהודה ושומרון, כך הותר לפרסום. אחד המורשעים, בן 16, הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בחברות בארגון טרוריסטי, הצתה, תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, חבלה בכוונה מחמירה ועבירות נוספות. בית המשפט גזר עליו חמש שנות מאסר.



נאשם נוסף, שהיה חייל בעת ביצוע העבירות, הורשע, בין היתר, בעבירות הצתה, השחתת פני מקרקעין ממניע גזעני, תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע גזעני, קשר לפשע ועבירות נוספות. בית המשפט גזר עליו 4.5 שנות מאסר. נאשם נוסף הורשע בעבירות היזק בזדון ממניע גזעני, יידוי אבן לעבר כלי תחבורה ועבירות נוספות ובית משפט גזר עליו 32 חודשי מאסר. הנאשמים גם חויבו לשלם פיצוי מוסכם בסך כ-50 אלף שקל



מהפרקליטות נמסר כי "בית המשפט המחוזי הרשיע את הנאשמים, כל אחד על פי חלקו, בשורת עבירות אלימות ורכוש אשר רובן בוצעו ממניע גזעני וכוונו נגד פלסטינאים ורכושם, אך ורק בשל השתייכותם הדתית או הלאומית. ביהמ"ש אף הרשיע את הקטין המעורב בפרשה בביצוע עבירות במסגרת ארגון טרוריסטי. הפרשה מדגימה את נחישותן של רשויות החוק והאכיפה, הפועלות במלוא הנחישות למיגור פעולות אלימות כלפי אוכלוסיות שונות, במיוחד כשהן מהוות פעולות טרור ועל רקע לאומני מובהק".



 לפי אחד האישומים, הקטין וקטין נוסף ביקשו להעביר מסר לגורמי הממשל במדינת ישראל, לפיו מעצר וחקירת החשודים בפרשת דומא לא יביא לסיכול פיגועי "תג מחיר", וקשרו קשר לבצע פיגוע כלפי האוכלוסייה הערבית. ב-22 בדצמבר 2015 הגיעו השניים לבית בפאתי הכפר ביתילו, בו ישנו באותה עת בני זוג ובנם הפעוט בן ה-9 חודשים. הקטין האחר ריסס על קיר הבית את הכתובת: "נקמה ד"ש עצורי ציון". השניים ניפצו חלון סמוך, השליכו רימוני גז צה"ליים לתוך הבית, ונמלטו בריצה מהמקום, כשהם מודעים לעובדה כי בבית נמצאים אנשים.



לפי אישום נוסף, במהלך חודש נובמבר 2015, על רקע פיגועי טרור שבוצעו באותה עת נגד אזרחים יהודים, גמלה בלבם של השניים החלטה להוציא לפועל פיגוע נקמה, ותכננו להצית מבנה בו שוהים פלסטינים. השניים הגיעו לבית משפחה בכפר מזרעה אל קבליה בו ישנו בני המשפחה וזרקו שני בקבוקי תבערה לבית ומיד לאחר מכן נמלטו מהמקום.



באישום אחר, נטען כי השלושה וכן הקטין הנוסף תכננו לבתע פיגוע תגמול על רצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין ז"ל. הארבעה יידו אבנים על רכבים פלסטינים, ניפצו שמשות רכב חונה וניקבו את צמיגיו ובהמשך הציתו רכב בכפר ביתילו. בנוסף, הם הצטיידו במקלות עץ ונסעו לכיוון הכפר הפלסטיני ראס כרכר, במטרה להכות ערבי. לאחר שהבחינו במתלונן, בן 63 שעסק באותה עת בעבודה חקלאית, ריססו בפני המתלונן גז מדמיע והכו אותו באמצעות המקלות.



לפי אישום אחר, הנאשם שהיה חייל בעת ביצוע העבירות נאשם בתקיפת פלסטיני ביחד עם אחרים בסמוך לישוב נחליאל, ובאישום אחר נאשם כי מסר את נשקו האישי, מסוג M-16, לנאשם הקטין ולקטין האחר על מנת שיירו בו, והשלושה ירו יחד בנשק כ-60 כדורים. יצוין כי התיק עודנו מתנהל באשר לשלושה נאשמים נוספים בפרשה.