28 בני אדם עוצרו ועוכבו בהפרות סדר בירושלים במחאה על מותו של נער הגבעות אהוביה סנדק ז"ל. במהלך ההפגנה אתמול (רביעי) נפצעו שני שוטרים ונגרם נזק לחמש ניידות משטרה, ונרשמו שיבושי תנועה משמעותיים בכבישים ובתנועת הרכבת הקלה.

אמש, בסביבות השעה 20:00, החלו עשרות מפגינים להפר את הסדר הציבורי סמוך לצומת המטה הארצי תוך חסימה לסירוגין של תנועת הרכבת הקלה. בהמשך, צעדו המפגינים עד רחוב יפו, שם המשיכו להפר את הסדר וחסמו את ציר תנועת הרכבת תוך כדי השלכת אבנים וביצים לעבר כוחות המשטרה. 

ניידת משטרה שניזוקה בהפרות הסדר בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)ניידת משטרה שניזוקה בהפרות הסדר בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

ניידת משטרה שניזוקה בהפרות הסדר בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)ניידת משטרה שניזוקה בהפרות הסדר בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

שוטר אחד נפצע בראשו בשל אבן שהושלכה לעברו, ושוטר נוסף נפצע בידו מנשיכה של אחת העצורות בהפגנה. חמישה כלי רכב משטרתיים ניזוקו לאחר שאלמונים ניקבו את צמיגיהם וגנבו לוחית רישוי, וכל זאת בעת שהשוטרים פעלו לשמירת הסדר הציבורי במהלך המחאה שהתקיימה בצומת המטה הארצי וברחוב יפו. 

ח"כ סמוטריץ' מתעמת עם השוטרים בזירת התאונה בה נהרג אהוביה סנדק

כזכור, ביקורת רבה נמתחה על התנהלות המשטרה לאחר מותו של אהוביה סנדק לפני מספר ימים, וחקירת מח"ש נפתחה בנושא. אתמול אמר חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' בראיון ב-103FM כי הוא "נמנע מלומר שהשוטרים פגעו ברכבו של סנדק בכוונה ובכך הביאו למותו".