כשישה ימים לאחר הקרב ההרואי בין מחבלי חמאס לבין כוחות ביטחון ישראלים בתחנת המשטרה בשדרות ולאחר שהושמדה במהלך הקרב, נחנכה היום (חמישי) תחנת משטרה חדשה בשדרות.

לוחמת מג"ב משחזרת את רגעי האימה: "ירו לנו על הניידת, הגבתי ברגע שיכולתי"

בטקס החניכה, אמר השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כי "לפתוח תחנה חדשה בשבוע על טובי שוטריה זה רגע של כאב שורף ובו בעת התעלות והשראה בשרשרת הדורות של דוד המלך, דרך קרבות הגבורה של עם ישראל בארצו כך גם ביום שמחת תורה האחרון. כאן בעוטף עזה. בתוך כל החושך הגדול באפלה בשכול בלטו דווקא שוטרי משטרת ישראל, חיילי צה"ל ואזרחים שעמדו מול חלאות האדם. מדינה שלמה נעתקה, בקרבות הרואיים שהגנתם על הבית".

"אתם מניפי דגל התקומה, אתם הסמל של נצח ישראל. בלעדיכם האויב היה מגיע עד תל אביב וממשיך לבצע בילדים שלנו, בזקנים שלנו. אני גאה להיות השר במשטרה. איזה לוחמים מסורים יש לנו, אנחנו מקימים מחדש את התחנה, במהרה נשקם ונגייס ובעזרת השם אנחנו ננצח. אנחנו במלחמה - החמאס והגא"פ ישלמו על מה שהם עשו. כולנו מגויסים כדי לשים סוף לממשיכי דעאש", הוסיף. 

חנוכת תחנת המשטרה החדשה בשדרות (צילום: ארנולד נטייב)
חנוכת תחנת המשטרה החדשה בשדרות (צילום: ארנולד נטייב)

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי אמר: הקרב על תחנת המשטרה וזה שהמחבלים הגיעו לשם והשוטרים נלחמו שם - להערכתי זה הציל חיים של רבים מתושבי העיר. אני רוצה להודות לשוטרים, לשוטרות, לקצינים. לתושבי העיר, כיתות הכוננות וכוחות ההצלה. את שדרות הספידו הרבה פעמים, אמרו שלא נצליח. צריך להשמיד את החמאס והג'יהאד, אבל אני בטוח שאזרחי ישראל והמנהיגות נדע למצוא את כל הכוחות להפריך את האזור. זאת תחנה זמנית מבחינתי, אנחנו רוצים שהתחנה תחזור למרכז העיר שדרות. מדינת ישראל תנצח ואז נדאג לשקם כדי שהאזור הזה יכפיל את עצמו".

השוטר שנלחם ראשון בזירה: "בסיום משמרת לילה התחיל מטח ראשון, לאחר מספר דקות קיבלנו שיחה כי מחבלים חדרו לארצנו, תוך מספר דקות שמענו מחבלים מחוץ לתחנה. נלחמנו בכל כוחנו נגד הטילים, הרימונים והירי עם האמצעים הדלים שהיו בידינו. המסר החשוב ביותר שביום שבת השחור גיליתי כמה שוטרי תחנת שדרות אמיצים, משפחה אחת". 

דביר הרובס, מפקד תחנת שדרות: "ביום שבת התחילה מתקפת טילים וחדירת מחבלים, בני העוולה החלו בתקיפה מאסיבית על התחנה. השוטרים הגיבו בתעוזה, באומץ רב וכל זאת כדי לשמור על הבית. השוטרים הגנו אחד על השניה בגופם ועד הדקה האחרונה נלחמו. המשימה לא פשוטה, שוטרים שלי אני רואה את החוסן שלכם, עושים מה שנדרש ללא תלונות. הקמת התחנה זה מסר שאנחנו פה ולא נוותר. עם ישראל חי וקיים".

מפקד מרחב דרום, ניצב אמיר כהן: "אני מגיע מביקור פצועים. לכולם יש בקשה אחת - תנצחו אותם ואנחנו מתכוונים לנצח אותם בכל מקום ובכל זמן. החברה הישראלית עוברת שעות קשות וגם אנחנו. אנחנו לא נשברים. שלא יהיה ספק לאויבנו - ישראל תנצח. תחנת שדרות תשוב להיות מהטובות ביותר. אנחנו קמים, מסתערים ומנצחים. שמונה שוטרי תחנת שדרות שנהרגו בתחילת הקרב הם סמל - אתם השוטרים גיבורי התהילה. ללא אתם היו נרצחים אזרחים רבים. אני גאה בכם - עם ישראל גאה בכם. אנחנו במצב מלחמה ולפנינו תקופה קשה".

שוטרי תחנת שדרות שנפלו בקרב (צילום: ארנולד נטייב)
שוטרי תחנת שדרות שנפלו בקרב (צילום: ארנולד נטייב)

המפכ"ל קובי שבתאי: "כוחות הביטחון חדורי מטרה למען השבת הביטחון לתושבי המדינה. אנחנו עם של נצח - ועם של נצח לא מפחד מדרך ארוכה. אנחנו נחסל את אויבנו. כוחות הביטחון מגנים בגופם על אזרחי מדינת ישראל, הותרו לפרסום 47 מהם. סיפורי הגבורה של השוטרים ירשמו בדפי ההיסטוריה של מדינת ישראל. אנחנו ממשיכים בכל הכח. עם תחילת הלחימה תחנת שדרות הפכה לשדה קרב - חילופי האש נמשכו שעות. שוטרי התחנה נלחמו בגבורה על חייהם וחיי אזרחי ישראל. כשראיתי את תוצאות ההרס בתחנת שדרות וידעתי שהתחנה חייבת לקום בהקדם. תחנת משטרה היא סמל שלטון, סמל של ריבונות - הסמל לעוצמה ולתקומה. כוחותינו נלחמים נגד אויב נתעב".