ילדי הקהילות המפונות מהדרום, מעוטף עזה ומגבול הצפון צבעו וקישטו יחד עם סגלי מערך מגן של חיל החינוך והנוער כ-800 חנוכיות עבור הכוחות.  פרויקט "מעט מן האור", בהובלת אגף כוח האדם ואגף משאבי אנוש של פיקוד הדרום, במסגרתו הוכנו והועברו החנוכיות ללוחמים, הינו דוגמה לאחד המאמצים שנעשים עבור הלוחמים בחג החנוכה. 

החנוכיות נשלחו לרצועת עזה יחד עם מארזי מתיקה וחנוכיות אגודה למען החייל, עם מסרים ומכתבים מרגשים, במטרה לחזק את רוחם של הלוחמים שנמצאים בחזית ולהזכיר להם שעם ישראל עומד מאחוריהם ומחכה להם בבית.

צפו בהדלקת הנרות המרגשת בלב עזה:

חיילי צה"ל מדליקים נרות חנוכה בלב עזה. צילום: דובר צה"ל

מדברי מפקדת מערך מגן בחיל החינוך והנוער, אלוף-משנה עינת אלבלק: ״סגלי החינוך הפרוסים במוסדות ברחבי הארץ מייצרים אצל הקהילות המפונות שגרה דרך פעילויות מגוונות, במטרה לחזק את החוסן האישי והקהילתי. הפרויקט הוא אחד מתוך יריעה שלמה של פעולות שהחיל מוביל במטרה לחזק את הרוח של הלוחמים בחזית, ואת המורל של הקהילות בעורף״.

ילדי הקהילות המפונות מהדרום, מעוטף עזה ומגבול הצפון מכינים חנוכיות לחיילי צה"ל. צילום: דובר צה"ל

מדברי קצינת החינוך של פיקוד הדרום, רב-סרן מור יששכר: ״הלוחמים והלוחמות נושאים איתם את המחשבות על הילדים ואת תחושת החיבור והאחריות לתושבי העוטף ולעם כולו. הפרויקט מאפשר לממש ולחזק את הקשר, ואנחנו שמחים להיות חלק משמעותי בחיזוק המורל של הלוחמים שלנו".