ד״ר אבי ביצור, ראש המגמה ללימודי ביטחון והגנת העורף מהמכללה האקדמית בית ברל, שוחח עם ליאת רון ברדיו צפון 104.5FM והתייחס למתיחות המתמשכת בגבול הצפון. "אנחנו 100 ימים למלחמה, והלילה 4 מחבלים ניסו להיכנס מצפון דרך הגבול בחסות הערפל", אמרה רון. האם אנחנו צפויים לעוד אירועים מסוג זה בקרוב? או שכוח רדואן נסוג לאחור? ד"ר ביצור פרש את משנתו בנושא.

"אומר בשם העם: תהרגו אותם": הביקורת החריפה של תושבי עזה על מנהיגי חמאס
הקואליציה בדרך לפירוק? "ניסינו לדחוף להצבעת אי אמון בקרב 8-5 ח"כים מהליכוד"

לדבריו, צה"ל מבטיח את מה שהוא היה רוצה לקיים, והוא עושה כל מאמץ בכדי לקיים אותו. "נסיגות טקטיות שזזים מכפר לכפר זה עדיין לא נסיגות שהיינו רוצים לראות שיהיו שם. חדירות כאלה מראות את המגמה של היחסים המוזרים ביננו לבין לבנון. בצפון שני הצדדים עושים אהבה כמו קיפודים, ודוקרים אחד את השני. אני חושב ואומר את זה בפה מלא למרות שהנבואה ניתנה לשוטים – במצב הנוכחי לא לבנון ולא ישראל רוצות במלחמה. עובדה לאן הם יורים ולאן אנחנו יורים. כשאתה בודק את הדברים לעומק אתה מבין".

עוד הוסיף: "נכון, לא מפסיקים לירות בלי הפסק משני הצדדים. אנחנו סוחבים את ההרוגים בקרב כוח רדואן ואנשי חיזבאללה בלי הפסק, ואנחנו עסוקים בשיעור בחשבון. המפונים שלנו לא יושבים, ונוצרה רצועת ביטחון אצלנו. בפתיחת סוגרים גדולה ליאת אני חושב שצריך לשנות את תפיסת הביטחון של ישראל, ולהחזיר אותה למה שהייתה. למי ששכח – תפיסת הביטחון הישראלית הייתה אחרת – לא הגנה, אלא התקפה. אתה צריך לתקוף כשמשהו מאיים עליך. להוריד את האיום. לא בשלו התנאים למאבק בין ישראל לחיזבאללה. יום יבוא וזה יקרה לצערי הרב", סיכם.