סמ"ר סימון שלומוב, בן 20, לוחם בגדוד 202 בחטיבת הצנחנים, נפל אתמול בקרב בדרום רצועת עזה, כך התיר הבוקר (שני) לפרסום דובר צה"ל. שלומוב היה חייל בודד, אשר עלה לארץ מקזחסטן במסגרת תוכנית נעל״ה, למד בפנימייה ושכר דירה בקריית ביאליק.

חוסל או מנותק קשר: סינוואר נעלם - וחמאס מחפש אלטרנטיבה

ראש העיר קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, ספד לו: ״העיר כואבת על נפילתו של סמ"ר סימון שלומוב ז"ל, תושב עירנו, שנפל בקרב ברצועת עזה, בן 20 בנופלו. הוא היה חייל בודד שהתגורר בעיר בדירת שותפים, ועלה לארץ במסגרת תוכנית נעל"ה במרץ 2021. נעל״ה היא תוכנית חינוכית ייחודית שנועדה לבני נוער יהודים ברחבי העולם המגיעים לישראל ללא הוריהם״. 

לוחמי צה"ל פועלים בעזה (צילום :דובר צה"ל)

דוקורסקי סיפר על סימון כי ״למד בפנימיית מאיר שפיה - ובהמשך במכינה קדם צבאית לפני שהתגייס יחד עם סמ״ר בוריס דונבצקי ז״ל, חייל בודד, תושב העיר, שנפל אף הוא ברצועת עזה במלחמת חרבות ברזל". הוא ציין כי אמו של סימון מתגוררת בקזחסטן, "ואנו מחכים להגעתה ארצה כדי לקבוע את מועד ההלוויה. אני שולח את תנחומיי למשפחת שלומוב, ומרכין ראשי בכאב על נפילתו של לוחם חדור מטרה - שמסר נפשו במערכה צבאית צודקת להגנת מדינת ישראל״.

ישי חדד, מייסד מכינות הראל בה למד סימון, נפרד מתלמידו: "סימון עלה במסגרת נעל"ה, התחנך בכפר הנוער שפיה וזכינו שהגיע אלינו למכינת הראל בירושלים. סימון היה בחור חייכן ומלא שמחת חיים. הוא שיפר את העברית שלו במהלך המכינה כדי להתגייס לחטיבת הצנחנים בה שירת והיה גאה בשירות הקרבי שלו".

הוא הוסיף וסיפר על סימון ש"אהב את עם ישראל ומדינת ישראל, עזב הכל כדי לעלות ארצה ולהתגייס לצנחנים וכדי לשרת את מדינתנו האהובה. אובדן עצום זה מצטרף לבוגר נוסף של המכינה אשר איבדה לפני כחודשיים, בוריס דונבצקי ז"ל, חבר קרוב של סימון. סימון ובוריס הי"ד מסמלים את היפה בעם שלנו: נתינה אין סופית, ציונות, עליה לארץ ונתינה ללא גבול. יהי זכרו ברוך".