בצל הפיגוע שאירע בכביש 1, בסמוך למעלה אדומים, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הדגיש שוב את השיח סביב חלוקת נשקים לאזרחים, לאחר שאזרח חמוש ניטרל את המחבל. בעקבות כך, ניצב בדימוס אריה עמית, מפקד מחוז ירושלים לשעבר, אמר היום (חמישי) כי "הנושא של חלוקת נשק, בן גביר לא המציא את הנושא הזה. שנים על שנים אני אומר שלמי שיכול ויודע להפעיל את הנשק צריכים לתת נשק אישי. העניין הוא שמה שבן גביר עשה, הוא לקח את הרעיון של חלוקת נשק, הפך את זה לשוק פרוץ, מי שהחליט החלטות על מי נותנים ולמי לא, זה הפך לטירוף".

בשיחה עם רוני בר-און ואיתן כבל ב-103FM הוסיף: ילדות שלא מתגייסות לצבא אלא עושות שירות לאומי, לא יודעות מהחיים שלהם, איזה קריטריונים? אין כלום. ילדות של שירות לאומי שקיבלו הנחיות מהלשכה של בן גביר הן אלה שקבעו ונתנו, חילקו המון כלי נשק לכאלה שאוי ואבוי לנו. אתם לא מבינים למה זה יגרום, יש היום המון אנשים שאוי ואבוי לנו שהם קיבלו נשק ויש להם את הנשק הזה בזכותו".

איתמר בן גביר (צילום: אלכס קולומויסקי, פול)
איתמר בן גביר (צילום: אלכס קולומויסקי, פול)

"הוא שר לביטחון פנים כבר כמה חודשים, אם המחסום הזה הוא מחסום לא טוב שמסכן את אלו שמשתמשים בדרך - למה הוא לא ביטל אותו? הוא שר, הוא כבר לא חבר כנסת. בן גביר ממשיך להתנהג כמו חבר כנסת מהאופוזיציה, הוא שר לביטחון פנים, משהו לא נראה לך נכון באסטרטגיה של ההפעלה? כל נושאי המחסומים? נראה לך דבר לא נכון? הוא שר, הוא חושב שזה לא בסדר, הוא כבר חודשים בתפקיד, הוא היה צריך לעשות משהו בעניין. אחת הבעיות זה שזה לא נכון שאין לו גיבוי, יש לו גיבוי הולך וגדל מצד יותר ויותר אנשים, שזה מפחיד אותי. כל הסיסמאות, הצרחות שלו, גורמות להרבה מאוד אנשים לא מאוד חכמים להיות אחריו", הוסיף. 

"קודם כל אני רוצה שנזכור כולנו, אני מכיר את בן גביר מהימים שהוא היה פרחח צעיר בירושלים, הוא היה עבריין צעצוע. הוא לא השתנה בלירה, מה שקרה מאז זה שהוא השתכלל מאוד. המשטרה כבר לא משטרה, כשהוא הגיע לתפקיד הוא עשה ממש השתלטות עוינת על המשטרה, ובדרכו המאוד קשוחה וחזקה, וחכמה, הוא הפך גם את המפכ"ל וגם את סגל הפיקוד של המשטרה למשהו מאוד עלוב, שלא מעיזים בכלל להתווכח איתו".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm