המבצע הצבאי ברפיח נמשך, ומאז החלה הפעולה, אומרים בצה"ל כי נחשפו מספר מנהרות משמעותיות במהלך הפעילות. עד כה, מעל ל-800 אלף עזתים שמצאו מקלט ברפיח נאלצו לעזוב, ובמרחב ישנם עדיין 300-400 אלף תושבים.

באזורים שטרם היינו: צה"ל פועל בג'באליה; זה מה שאותר ברפיח | צפו

חטיבת הנגב נכנסה היום (ראשון) לרפיח, ועתה מפעיל צה"ל חטיבת שריון, חטיבת קומנדו ושתי חטיבות חי"ר: גבעתי, וחטיבת הנגב. בהתאם להתפתחויות המודיעניות באשר לניסיונות של חמאס לשוב ולפעול מאזורים מהם יצא צה״ל.

אתמול העמיקו לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 בפיקוד אוגדה 162 את הפשיטה במזרח רפיח. הלוחמים החלו בפשיטות ממוקדות על תשתיות טרור ומבנים מהם ירו מחבלי החמאס לעבר כוחותינו. במהלך פעילות זו הלוחמים חיסלו כ-50 מחבלים ואיתרו עשרות פירי מנהרות אשר נמצאות כעת בתהליך חקר והשמדה. עד כה הושמדו מאות תשתיות טרור, ביניהם אתרי ייצור אמצעי לחימה ואתרי שיגור מוכנים לירי.

כוחות צה''ל בעזה - מלחמת חרבות ברזל (צילום: דובר צה''ל)
כוחות צה''ל בעזה - מלחמת חרבות ברזל (צילום: דובר צה''ל)

בנוסף, צוות הקרב של חטיבת גבעתי פועל כבר מספר שבועות במזרח רפיח תחת אוגדה 162. הלוחמים חיסלו יותר מ-80 מחבלים במרחב. בפשיטות ממוקדות לוחמי גדוד צבר איתרו אמצעי לחימה רבים, ביניהם עשרות רובים, רימונים ומחסניות. כמו כן, סיירת גבעתי איתרו תשתיות תת קרקע משמעותיות במרחב. במהלך התקפה של גדוד 9, הכוחות איתרו מספר רב של מקלעי נ״מ. מכלול האש החטיבתי בשיתוף פעולה של הכוחות המתמרנים וחיל האוויר השמידו עשרות תשתיות טרור.

כמו כן, כוחות צוות הקרב של חטיבת הצנחנים נלחמים באופן עצים בלב העיר ג׳אבליה בשכונות בהן צה״ל לא פעל בעבר. הכוחות פושטים על יעדי טרור בשטח צפוף ונלחמים בין ובתוך בניינים ומתחמי לחימה מבוצרים, ומשמידים אותם. במהלך קרבות ההתקפה והתקדמות הכוחות, לוחמי הצנחנים מנהלים עשרות קרבות עם מחבלים ומחסלים אותם ומאתרים אמצעי לחימה רבים, מטענים, נשקים ופצצות מרגמה. 

בתיעוד ניתן לראות חיסול של חוליית מחבלים לאחר היתקלויות בתוך מבנים שהכוחות ניהלו עימם. המחבלים ברחו לגג המבנה וירו לעבר הכוחות. הלוחמים כיתרו את המבנה בו הסתתרו וחיסלו את חוליית המחבלים תוך ניהול חילופי אש. אין נפגעים לכוחותינו בהיתקלות זו.