ארבעה חיילי צה״ל נהרגו אמש (שני) לאחר שבית ממולכד קרס על הכוח בשכונת שבורה ברפיח. ההרוגים הם מ״פ ההכשרות של סיירת גבעתי ושלושה לוחמי הסיירת. הלוחמים שנפלו הם רס״ן טל פשבילסקי (שאולוב) בן 24 מגדרה, סמ״ר איתן קרלסברון בן 20 ממודיעין, סמל אלמוג שלום בן 19 מקיבוץ חמדיה, וסמל יאיר לוין בן 19 מגבעת הראל.

לראשונה מתחילת המלחמה: כטב"ם יורט מול חיפה; ירי נוסף לעבר העיר | צפו בתיעוד

יאיר לוין הינו הנכד של חבר הכנסת לשעבר ויו"ר מפלגת "זהות" משה פייגלין. בחשבון ה-X (טוויטר לשעבר) שלו, פורסמה הודעה מטעם צוות מפלגתו של הפוליטיקאי: "הודעה מהצוות: ברוך דיין האמת הותר לפרסום: גיבור ישראל, הקדוש איר לוין הי"ד, לוחם סיירת גבעתי, תושב היישוב גבעת הראל בבנימין, נפל אמש בקרב ברצועת עזה. יאיר הי"ד הינו נכדם של משה וציפי פייגלין. כולנו במשפחת 'זהות' וקהילת 'ישראל מחר' כואבים עם משה, ציפי וכל משפחת פייגלין".

מאוחר יותר, פייגלין שוחח עם אמילי עמרוסי ויובל אלבשן ברשת ב' וסיפר על נכדו: "הוא היה מושלם, יפה תואר, כליל השלמות. הדם הזה מכה את שורשינו עמוק בארץ הזו, יאיר רצה לנצח, הוא היה מנצח גדול ואנחנו ננצח".

מתחקיר ראשוני עולה כי בשעות הבוקר פעל כוח של פלוגת ההכשרה של סיירת גבעתי יחד עם כוח של חטיבת הנח"ל בשכונת שבורה בלב העיר רפיח. הכוח פעל ברחוב הראשי ליד השוק של השכונה. בשלב מסוים סמוך לשעה 13:00 בצהריים נכנס הכוח בפיקודו של מפקד הפלוגה למבנה בן שלוש קומות.

בכניסה לבית השליכו הלוחמים ״מטעני הרעדה״. מדובר במטעני נפץ אשר אמורים להרעיד את חלל המבנה ולהפעיל מלכודי נפץ שהיו במבנה. מיד לאחר הפיצוצים החלה הכניסה למבנה. חוליית החוד של הכוח: מפקד הפלוגה, הקשר ולוחם הספיקו להיכנס למבנה. מיד אחריהם גם חייל בדרגת סמל שמשמש כמ״מ מפקד הצוות וחייל נוסף היו במבואת הכניסה. יתר הכוח הצטרף בהמשך ואז ארע פיצוץ עז. חלק מהבית קרס, שלושה לוחמים נלכדו תחת ההריסות, הסמל והלוחם נהרגו במבואה, אך לא נלכדו תחת ההריסות וכך עוד שישה לוחמים.