עובדי המכס במעבר גבול ניצנה, בשיתוף שרות הביטחון הכללי, מנעו בתחילת החודש הברחה של שני טון גלילי פיברגלס, האסורים ביבוא לרצועת עזה, כך הותר הבוקר (שני) לפרסום.

בשרות הביטחון הכללי סבורים כי הפיברגלס יועד לשימושם של גורמי הטרור ברצועה הואיל ואלה משמשים כחומר גלם עיקרי לבניית מערך רקטות ארוכות הטווח. במהלך צוק איתן אף נורו רקטות פיברגלס לעבר אזור פלמחים.

גלילי הפיברגלס התגלו במשלוח שעורר את חשדם של עובדי המכס ואשר לפי הצהרת היבואן מעזה אמור היה להכיל פריטי לבוש ובדים בלבד, אך הכיל גם את הגלילים האמורים.

גלילי הפיברגלס שנתפסו בניצנה. צילום: רשות המיסים

ניסיון הברחה דומה נמנע בשבוע האחרון במעבר כרם שלום, עת נמצאו סיבי פיברגלס שהוסתרו בתוך משלוח המכיל ציוד לבתי ספר ברצועה, שיובא לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

מהשב"כ נמסר כי יינקטו הליכים משפטיים נגד המבריחים בשני המקרים. לדבריהם, גורמי הטרור ברצועת עזה מנצלים כל דרך אפשרית בניסיונות ההתעצמות גם במחיר הברחת חומרי גלם לתעשיית הטרור תוך שהם מסתירים אותם בתוך ציוד הומניטרי.

מתחילת השנה, סיכלו מינהל המכס ברשות המסים ושרות הביטחון הכללי עשרות ניסיונות הברחה של מוצרים וחומרים האסורים ביבוא לרצועה, אשר על פי החשד יועדו להתעצמות גורמי הטרור בה, ביניהם: חליפות צלילה, חומר הודף לרקטות כפוליאוריתן, מוטות גופרית וגם פחם מיוחד המשמש כדלק בכבשני ברזל לצורך עיבוד מתכות.