פיגוע דקירה בגבעת התחמושת סמוך למטה הארצי בירושלים. מחבלת דקרה היום (שני) שוטר שנפצע באורח קל. למרבה המזל הצליח להתנתק ממנה ולנטרלה. המחבלת נורתה ונפצעה באורח קשה. 

על פי, חקירה ראשונית של האירוע התברר כי שוטר מג״ב, כבן 20 הבחין במחבלת, כבת 18, שעוררה את חשדו בדרך חיים בר לב וקרא לעברה לעצור. המחבלת המשיכה בדרכה וכשהבחינה כי הוא מתקדם לעברה, הסתובבה לעברו עם סכין ודקרה אותו. השוטר הצליח לדרוך את נשקו ולנטרלה. היא פונתה לבית החולים.

עדת ראיה סיפרה כי היתה בסמוך לזירה ולפתע שמעה יריות: "זה כמו זירת מלחמה. מפחיד נורא".

בשלב מסוים התבקשו הכוננים לעזוב את המקום עד שכוחות הביטחון יסיימו לבדוק את הזירה ולאחר סריקה הוסר החשש ממטען שהיה באזור. אדם נוסף נעצר ונאזק בחשד כי היה לו חלק באירוע. 

הבוקר: ניסיון פיגוע בשער האריות

בשעות הבוקר אירע ניסיון לבצע פיגוע דקירה בבירה, כשצעיר ערבי חשוד כי ניסה לדקור לוחם מג"ב בשער האריות בעיר העתיקה בירושלים ונוטרל. שוטרי מג״ב מפלוגת העיר העתיקה ושוטרי יחידת יואב הבחינו בצעיר בן מיעוטים שהגיע מכיוון בית הקברות הצפוני לכיוון שער האריות. 

השוטרים הבחינו כי הצעיר מתקדם כשידו בתוך הכיס וניגשו אליו במטרה לבדוק אותו. המחבל שהבחין בשוטרים שמתקדמים לעברו שלף סכין ודקר את אחד השוטרים. 

השוטר לא נפגע לאחר שהסכין פגעה בשכפ"צ של שלו ולא הצליחה לחדור אותו. השוטרים הגיבו במהירות, שלפו את נשקם ונטרלו את המחבל בטרם הספיק לבצע דקירות נוספות. 

אמש אירע פיגוע דריסה ודקירה בגן שמואל במהלכו נפצעה חיילת 19 באורח קשה ונפגע חייל 20 באורח בינוני. בן 45 ובת 14 נפצעו באורח קל-בינוני, בתחנת אוטובוס הסמוכה למרכז המסחרי במקום.

המחבל, אשר נוטרל ונתפס על ידי שוטרי תחנת חדרה, הוא צעיר ערבי ישראלי בעל תעודת זהות כחולה. 

מוקדם יותר אתמול שוטר כבן 45 נפצע קל, כשמחבלת פוצצה אתמול מטען שהיה בתוך רכבה. שוטר תנועה מתחנת מעלה אדומים הבחין ברכב חשוד הנהוג בידי נהגת בכביש 437, הכביש בין מעלה אדומים למחסום אזעיים. הוא סימן לה לעצור לבדיקה כשראה שהיא נראית לחוצה. כשהלך לבדוק את הרכב והתקרב אליה, הנהגת החשודה צעקה ''אללה אכבר'' ופוצצה מטען. 

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי במקום לשוטר - מצבו קל עם כוויות בפלג גופו העליון, נהגת הרכב במצב קשה, עם כוויות בכל חלקי גופה. הנהגת פונתה לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים והיא מונשמת ומורדמת ותועבר ליחידה לטיפול נמרץ.