הפרקליטות הצבאית הגישה היום (חמישי) כתב אישום חמור נגד תא"ל אופק בוכריס, הקצין המוערך ששירת כמפקד חטיבת גולני. כתב האישום מתאר בפירוט שורה ארוכה של כ-17 עבירות מיניות, חלקן חמורות, בהן גם סעיפי אינוס. 

לפי אחד הסעיפים, בוכריס, בחודש 2011, בהיותו מפקד חטיבת גולני,
ביצע מעשה מגונה בחיילת ששירתה תחתיו בלשכתו. בין היתר, מיוחסת לו נגיעה בישבנה, במותניה, בירכיה, באגנה וברגליה, תוך שהוא מלטף אותה ובניגוד לרצונה. לפי כתב האישום, החיילת לא הגיבה למעשיו, ולא נטלה חלק פעיל, בעוד שבוכריס מבצע את המעשים "לשם סיפוק מיני".  

עוד מיוחסת לו עבירה של מעשה מגונה, כאשר בוכריס הגיע מספר פעמים למשרדה של החיילת, משך אותה לעברו, ונגע בגופה בניגוד לרצונה. בכתב האישום מתואר כי בוכריס שלח מסרונים לחיילת בהם ביקש ממנו להמתין במשרדה. בידי התביעה הצבאית מסרונים בהם כתוב כי הוא מתגעגע אליה, וכי היא חסרה לו.

בעבירה נוספת המיוחסת לבוכריס, תיארה החיילת כי בוכריס קרא לה לחדר מגוריו וכשהיא הגיעה לחדרו, הוא הפשיט אותה. בחלק מן הפעמים נותרה א' כשהיא בתחתוניה בלבד, וחלק מהמקרים היא הייתה  ערומה לגמרי. בכתב האישום מתואר איך בוכריס נוגע בגופה בניגוד לרצונה, לעיתים כשהוא לבוש בציצית ובכיפה בלבד, וכשבחלק מהמקרים היא טענה בפניו שהיא נמצאת בתקופת המחזור החודשי. על פי כתב האישום, החיילת לא הגיבה לפעולותיו, קפאה במקומה ולא שיתפה פעולה.

אופק בוכריס. "נמשיך להיאבק על חפותו". צילום: אלי דסה

בעבירת האינוס המיוחסת לו, גם היא מתקופת היותו מח"ט גולני, מתואר כי בוכריס החדיר את אצבעותיו לאיבר מינה של החיילת שלו, כשהיא קפואה ולא מגיבה למעשיו. באישום השישי המיוחס לו, ביצע בוכריס מעשה מגונה בחיילת, במהלך נסיעה ברכבו וזאת כשנהגו ברכב. בכתב האישום מתואר שבוכריס השעין את משענת כיסאו, ובעוד נהגו יושב לבדו ונוהג, נהג הקצין להושיט ידו לאחור וללטף את החיילת בניגוד לרצונה. בחלק מהמקרים, כאשר החיילת הייתה לבושה במעיל פליז, הושיט בוכריס את ידו לעבר חגורת מכנסייה, פתח אותה ואת הכפתורים, ונגע בבטנה ובחזה שלה.

לבוכריס מייחסים עוד פרטי עבירות של מעשה מגונה, שכללו נשיקות על שפתיה של החיילת, כשהוא תופס אותה בכוח בניגוד לרצונה. באחת הפעמים נכנסה קצינת הת"ש של הבסיס לתוך המשרד.

בעבירת אישום נוספת שביצע בוכריס על קצינת מטה ששירתה תחתיו בהיותו מח"ט גולני, נפגשו השניים לפגישת עבודה בשעת ערב מאוחרת. באחד מהמשרדים בבסיס הצמיד בוכריס את הקצינה לדלת הכניסה והחל לנשקה על שפתיה, תוף שהוא אומר לה שהוא אוהב את הריח שלה ושהוא מאוד אוהב אותה. בתגובה אמרה לו הקצינה: "לא, לא, אסור". בוכריס המשיך במעשיו ופתח את כפתורי חולצתה, נגע בחזה תוך שהיא מנסה להתחמק ממגע איתו, רק אז הוא הפסיק ממעשיו.

במועד אחר קרא בוכריס לקצינה ללשכתו בשעת לילה מאוחרת וכשהיא עמדה בסמוך לדלת, אמר לה בוכריס שהוא אוהב את הריח שלה ומתגעגע אליה ואז החל לנשק אותה בעוד היא מנסה להתחמק מנשיקותיו. 

מסנגוריו של תא"ל בוכריס בסנגוריה הצבאית נמסר: "אנו מצרים על החלטתו של הפרקליט הצבאי הראשי וסבורים כי מדובר בהחלטה שגויה מיסודה. בתהליך השימוע הצגנו בפני הפצ"ר בעיות קשות שעולות לאורכו ולרוחבו של התיק. אנו בטוחים כי נצליח להיאבק ולהוכיח את חפותו של תא"ל בוכריס בבית הדין וכי ייעשה משפט צדק". 

פרקליטיה של הקצינה, עו"ד גיא פלנטר ועו"ד רעות רחמן, מסרו בתגובה: "הקצינה נקלעה לפרשה זו שלא מתוך בחירתה ולא יזמה תלונה נגד תת-אלוף אופק בוכריס והייתה מוכנה להמשיך בחייה. ואולם, ברגע שהגיעו אליה חוקרי מצ"ח היא אמרה את האמת ביחס להתנהלותו כלפיה. מתחילת הדרך היה ברור לה שמרגע שחשפה את מעשיו, הוא יועמד לדין וכך אכן היה היום. הקצינה בטוחה שמערכת המשפט תדע לטפל במקרה זה באופן הולם".