משרד האוצר צפוי להגדיל את תקציב החינוך החרדי בתוספת של כ־740 מיליון שקלים, כך עולה מחלוקת הכספים הקואליציוניים. יו"ר ארגון המורים, רן ארז, שוחח היום (שני) עם ענת דוידוב ב-103FM והתייחס לדברים: "הדבר שקורה במדינת ישראל זה לא יתואר. ארגון המורים העל יסודיים יותר משנה ללא הסכם קיבוצי, כאשר משרד האוצר אומר 'אין לנו כסף'. היום אנחנו שומעים שנותנים לחינוך החרדי פי ארבעה או פי חמישה ממה שאנחנו היינו מוכנים להסתפק. לנו אומרים אין כסף ופתאום יש כסף"

למרות המחלוקות: הממשלה אישרה את תקציב המדינה

"איתנו מדברים על הסכם שש שנים והם מקבלים בשנתיים. אתמול ישבנו בבית הדין הארצי לעבודה, לדון בצווי המניעה שהוציא מרכז השלטון המקומי נגד שביתת ארגון המורים על מנת לא לפגוע בתלמידים. תוך כדי דיון במשפט הם אומרים 'מחר שביתה כללית עד להודעה חדשה'. בכל זאת הם עושים שביתה. אני לא אומר שהמאבק שלהם לא מוצדק, אבל זה לדבר בשני קולות. כשאנחנו נאבקים, בשביל זה אסור לשבות, אבל כדי לטפל בארנונה ולא להעביר ארנונה מעשירים לעניים? על זה מותר לשבות", זעם.

לדבריו, "לא מעט מבתי הספר של החינוך החרדי מנוהלים על ידי עמותות שונות שעושקות את המורים, גוזרים להם כספים, ובסוף סוגרים את העמותה, משאירים את המורים בלי כלום ופותחים עמותה חדשה תחת שם אחר. כשאנחנו פונים למשרד החינוך ואומרים 'אתם נותנים רישיונות לאותם בתי ספר להיפתח, תשללו'. הם לא רוצים לשלול, הם נותנים להם פעם נוספת למרות שהם יודעים שהם מרמים וגוזלים מהמורים".

בהמשך אמר כי "כל החינוך העל יסודי, מה שאנחנו מבקשים עכשיו בהסכם השכר החדש לארבע שנים, זה משהו כמו 3 מיליארד ש"ח. כל החינוך העל יסודי הממלכתי לארבע שנים. הם נותנים פי שלושה או פי ארבעה לשנתיים, זה נראה לא ריאלי, מוזר. אם ככה אתם נותנים סימן שיש לכם כסף".

"אף פעם לא היה דבר כזה. זה ממש מרתיח את הדם. אין לי צל של ספק שהיום בחינוך העל יסודי חסרים 20-25 אחוז מורים בכלל. רוב המורים הקיימים מלמדים מקצועות שלא הוכשרו ללמד אותם. מורה להיסטוריה יכול ללמד אנגלית כי אין מורים. בשבילם אין כסף והנה נותנים הרבה מאוד כסף לעמותות, לא למורים, לכל מיני עמותות, גופים שאמורים כביכול לנהל בתי ספר בלי פיקוח. מי יודע מה יהיה עם הכסף הזה, עבור מה יינתן", טען.

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm