שר התקשורת ד״ר שלמה קרעי פנה הערב לבג״ץ בתגובה לבקשה של היועצת המשפטית לממשלה לדחות את הדיון בעתירה נגד פיטורי יו"ר הדואר. בפנייתו של קרעי לבג"ץ, נכתב: ״לאור העובדה כי היועמ״שית לא מייצגת את השרים קרעי, אמסלם וסמוטריץ׳, ולאור זאת שאיננה מוכנה לעמוד בלוח הזמנים שקצב בית המשפט הנכבד, למרות שהודיעה לשרים כבר לפני למעלה משבועיים כי גיבשה את עמדתה כנגדם, נראה כי רצוי ליתן לשרים לייצג את עמדתם כראוי ללא רעשי רקע של מי שאינו נוגע בדבר״.

השר קרעי ליועמ"שית: "משכי את ידייך מהעתירה שבה אינך מייצגת איש. אני מבקש למחוק את היועמ״שית כמשיבה לעתירה, לאור העובדה כי היא אינה מייצגת את עמדת שלושת השרים".

הפנייה לבג"ץ שנשלחה על ידי עורכי המייצגים את השרים קרעי ואמסלם, מצטרפת למכתב שנשלח מוקדם יותר היום על ידי שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ ליועצת המשפטית לממשלה, בו התנגד לעמדתה וביקש להצטרף לעמדת השרים קרעי ואמסלם, וטען כי הדחת יו״ר הדואר היא לגיטימית ועניינית.

סמוטריץ' דרש מהיועמ"שית כי תגיש לבג"ץ בשמו בקשה למחיקתו כמשיב לעתירה תוך ציון עמדתו כי ההדחה היא לגיטימית ועניינית, וכי ככל שהבקשה לא תתקבל לוודא כי עמדתו תוצג בפני בית המשפט בצד הצטרפות לעמדת השרים קרעי ואמסלם בבקשה לדחיית העתירה בשל העדר עילה להתערבותו של בית המשפט.

סמוטריץס הוסיף: "ככל שהנך מתקשה לתמוך ולייצג עמדה זו, אבקש להצטרף לייצוג העצמי של השרים קרעי ואמסלם. אני מבין את רצונך להישאר רלוונטית להליך להתייצב בבית המשפט נגד עמדתם של השרים הרלוונטיים. מבין אך בשום אופן לא מסכים, בטח לא על הגב שלי. הפרקטיקה הזו ולפיה היועץ המשפטי לממשלה יכול להתייצב בהליך משפטי נגד הממשלה שאותה הוא אמור לייצג כשלא ברור את מה ואת מי הוא מייצג בהליך היא פרקטיקה מופרכת ואין אח וריע בעולם".

"הדבר נכון שבעתיים שעה שאף את מודה כי אין בעניין פסיקה קיימת ומחייבת וכי העניין מעורר שאלות משפטיות חשובות. במצב כזה ברי כי העמדה שאותה את ואנשייך אמורים להציג בפני בית המשפט צריכה להיות עמדתם של השרים הרלוונטיים ובמאמץ לשכנע את בית המשפט כי זו העמדה הנכונה ויש לקבלה".

סמוטריץ' עקץ את אמירתו של המשנה ליועמ"שית גיל לימון ביחס לשומרי הסף: "הגיע העת שתפסיקו להתייחס לנבחרי הציבור כאל כאלה שצריך לשמור על איזה סף מדומיין מפניהם. נבחרי הציבור פועלים לטובת הציבור ששלח אותם לשם כך ומייצגים את האינטרסים של הציבור והם עתידים ליתן את הדין בפניו על האופן שבו הם עושים זאת".