חברת הכנסת נעמה לזימי (העבודה) שוחחה היום (רביעי) עם בן כספית ואריה אלדד בתוכניתם ב-103FM והתייחסה להאשמות נגדה על השתתפותה בהפגנות.

גדעון סער באמירה מפתיעה: ההפגנות הן נכס אדיר לנתניהו
המשטרה בביקורת חריפה על המפגינים: "כמו הפיכה אלימה שבסופן השליט נשחט"

בפתח הראיון אמרה לגבי האפשרות שהמשטרה תפתח נגדה בחקירה: "את כל האינפורמציה אני שומעת מכם העיתונאים ולא מהמשטרה, שזה לגמרי גם מלמד אותנו על הלך הרוח של המשטרה שהיא פוליטית.

"אנחנו יודעים שמפקד מחוז תל אביב, שהוא יוזם הפנייה הזו כביכול, כי שוב, אליי זה לא הגיע, רואה עצמו מועמד למפכ"ל. חלק מהדרך לחנופה לשר היא גם לעבור דרך, אני מניחה, פעולות כאלו. צריך להגיד, חסינות פרלמנטרית מהותית של חבר כנסת זה דבר חשוב, בטח כאופוזיציה ובטח כשגם אין פה שום עילה".

המחאה בירושלים (צילום :גיל לוין)

"הממשלה הזאת כושלת בכל היבט שהוא", המשיכה. "צריך לומר בצורה ברורה שראש הממשלה דואג יותר להישרדות פוליטית מאשר לאינטרס הברור, הישראלי, הערכי, הלאומי, אבל גם בכל היבט אחר".

"ממשלה שמעבירה עכשיו חוק השתמטות גורף בזמן מלחמה, ממשלה שמעבירה תקציב ביזה שלא כולל את שיקום הצפון, ממשלה שלא מעבירה את הכספים הנכונים והנדרשים לחיילי המילואים, לעסקים קטנים, לעצמאים, שעושה את הכול הפוך בזמן מלחמה, נדמה שאי הכשירות הפכה להיות כבר משהו שאנחנו כאילו השלמנו איתו, ממשלה שמפעילה קמפיין ממש כנגד משפחות חטופים, זה לא בא בחלל ריק. זה בא מדף מסרים", הוסיפה.

לגבי רצונה ללכת לבחירות, אמרה: "המצב הכי הגיוני שיכול היה לקרות עכשיו זה אם היו כמה אנשים עם חוט שדרה והיה פה אי אמון קונסטרוקטיבי. אני חושבת שראש הממשלה היום לא כשיר בשום צורה שהיא והנוכחות שלו מסכנת את ביטחון ישראל היום. רצף הדברים שהיו בחצי שנה הזאת, כמות כשלים כזאת, אני לא חושבת שאתה יכול למנות דבר אחד שעשו נכון.

"המצב הוא כזה. דווקא כשהחיילים שלנו שם והצבא שלנו נלחם וסופג מתקפה חסרת תקדים ודה לגיטימציה והדלפות מקבינט ומה שלא היינו מאמינים שיקרה, צריך להבין שלפעמים אין ברירה. הברירה היא לא אידיאלית, אני מסכימה, אם היו כמה אנשים עם מעט עמוד שדרה היינו יכולים להגיע לאיזושהי פשרה שתתן את הדעת לזמן הזה, אבל לצערי אין".