בראיון לתכנית הבוקר של ניסים משעל וטל שלו ב-103FM התייחס חבר הכנסת חילי טרופר לפרישת המחנה הממלכתי מהממשלה ולעסקת חטופים אפשרית ואמר: "כל עוד הרגשנו שההחלטות התקבלו משיקולים לאומיים, היינו שם בפנים. תרמנו בלהביא את הממשלה ואת ראש הממשלה למתווה שישיב את החטופים. ברגע שהבנו שאנחנו את כוחנו מיצינו, וששיקולים פוליטיים עדיפים להם על שיקולים לאומיים, לא יכולנו להמשיך ולהישאר שם".

נמצא מי שישלוט בעזה ביום שאחרי: התקדמות דרמטית במו"מ בין ישראל וחמאס | דיווח
חמאס יורד מהעץ? בכירים בארגון מאשרים הסכמה עקרונית לעסקה
החרדים מסרבים להתגייס לא בגלל לימוד התורה, אלא בגלל שפשוט לא בא להם

"ברמה העקרונית בוודאי שמאימים עליו בן גביר וסמוטריץ לפרוש, בוודאי שזה משפיע. אני זהיר כי אני לא מכיר את הפרטים של הימים האחרונים. אני רואה ששיקולים פוליטיים מתועדפים. כשהוא יוצא החוצה ואומר למה הוא יסכים ולמה לא, זה בא לשרת את הבייס. אם נתניהו יצטרך את הקולות שלנו בתוך הממשלה בשביל מתווה להשבת החטופים שנאמין בו, ניכנס ונרים את האצבעות שלנו. מה יוצא לנו מזה? 120 חטופים שחוזרים הביתה. גם ברמה האנושית וגם ברמה הערכית יש לזה ערך".

טרופר גם התייחס בראיון לסערת גיוס החרדים ואמר כי "צריך להזכיר לרב לנדו שאם אין חיילים אין קיום. החברה החרדית לא הבינה את עומק השינוי בחברה הישראלית. כשבני גנץ היה שר ביטחון, בפעם ראשונה התחיל גיוס חרדים, עבר בקריאה ראשונה חוק לשירות ישראלי. החל מ-7 באוקטובר הכל חייב להיות מואץ. אני מתקומם כאדם דתי. יש כל כך הרבה לוחמים דתיים. זה הדבר הכי דתי הכי מוסרי והכי אנושי". טרופר גם התייחס לקרעים המתרחבים בקואליציה ואמר "במוקדם או מאוחר זה הולך לפירוק. זה נכון גם ערכית ללכת לעם לבקש את אמונו. אני מאמין שהפערים יתרחבו לכדי שבר, אבל לא יודע לוח זמנים".