הקרן החדשה לישראל יוצאת בקמפיין בשל "ההסתה המשתוללת" נגדה. לאחר קמפיין "השתולים" של תנועת הימין "אם תרצו", שגררה ביקורת רבה מצד השמאל, הגיעה תגובת העמותה. הקמפיין החדש שמובילה הקרן החדשה כולל שלטי חוצות עם תמונה של ראש הממשלה לשעבר, יצחק רבין ז"ל, תחת הכותרת: "בשתול הזה הם כבר טיפלו".בסרטון "המסיתים" הנלווה לקמפיין והועלה לרשת היו-טיוב נאמר: "הסתה אלימה היא שיטת העבודה שלהם והם יודעים טוב טוב מה הם עושים. כדי לקדם את הימין הקיצוני לא אכפת להם להסית ולעודד אלימות נגד כל השאר. אבל דבר אחד הם לא לקחו בחשבון - בלי ערבים, שמאלנים, חילונים, תל אביבים להט"בים ודאגה לעניים - אין ישראל. ישראל זה אנחנו".
קמפיין הקרן החדשה נגד ההסתה

מתוך קמפיין נגד ההסתה של הקרן החדשה


"בדומה לרצח רבין, ההסתה מגיעה מלמעלה"

בהודעה מטעם הקרן החדשה לישראל נאמר בהתייחס לקמפיין: "גל השנאה, ההדרה והפחד מפורר עוד את הדמוקרטיה הישראלית ונועד לפזר מסך עשן על כישלונם המהדהד של מי שאמור לטפל בבעיות האמתיות של החברה הישראלית היעדר הביטחון האישי, היעדר אופק מדיני, יוקר המחיה, האלימות בין אדם לחברו וקריסתן של מערכות החינוך והבריאות, ונועד להשתיק את קולות הביקורת נגד הממשלה".

נשיאת הקרן, עו"ד טליה ששון, הוסיפה: "אנחנו נתונים תחת גל הסתה חמור נגד ארגוני זכויות האדם והחברה האזרחית בישראל. מבחינתנו הקמפיין הוא בבחינת תמרור אזהרה לפני הרצח הפוליטי הבא שיתכן שמחכה מעבר לפינה. בדומה למצב לפני רצח רבין, ההסתה מגיעה מלמעלה. ההפחדה, ההדרה וההסתה נועדו כדי להסיט את הדיון מהתמודדות עם האתגרים האמיתיים של ישראל: חינוך, רווחה, צמצום פערים וכיבוש – ואנחנו מכוונים זרקור לעבר שיטות העבודה המסוכנות שלהם".


 

"רבין היה מתהפך בקברו"


מתן פלג, מנכ"ל תנועת "אם תרצו", מסר בעקבות הקמפיין: "הקרן לישראל חדשה, על אף שמה המטעה, היא קרן אמריקאית התומכת מאז הקמתה, במיליוני דולרים בארגונים קיצוניים העוסקים בהסתה נגד חיילי צה"ל וברדיפת קצינים, בקידום החרמת מוצרים ישראליים ובחתירה לבידוד ישראל בעולם. שוברים שתיקה, עדאללה, בצלם, אגודה לזכויות האזרח, במקום, מוסאווא, מחסום ווטש ועוד, הם רק חלק מן הארגונים השתולים שהיא מממנת. הקרן לישראל החדשה היא מלכת השתולים". 

"לכן עכשיו, כשהציבור נחשף לקשרים של עזרא נאווי ובצלם המלשינים על פלסטינים שמוכרים קרקעות ליהודים ונחשף ששוברים שתיקה העבירו כסף מזומן לעזרא נאווי כדי שיפגינו נגד חיילים, ונחשף הקשר בין שוברים שתיקה לחרם נגד ישראל, אין לקרן החדשה ברירה אלא לנסות להגן על התמנון שיצרה. לא סתם מכון סמית' למחקר מצא ש-53 אחוז מהחברה בישראל היו רוצים לראות את הקרן לישראל חדשה מחוץ למדינת ישראל. לשמחתנו, הקרן לישראל חדשה מבזבזת כרגע את כספה על מסעות ציבוריים מביכים במקום על הסתה נגד מדינת ישראל וחייליה ובכך יצאנו כולנו מורווחים". 

עוד אמר כי "השימוש בדמותו של ראש הממשלה רבין על ידי הקרן החדשה מבזה את זכרו ואת מורשתו ועל כך אנו כואבים. כל מי שמכיר אותי, והיה אצלנו במשרד ראה שעל הקיר מאחורי ממוסגר מכתב, וזה מכתב תשובה שרבין שלח לי ב-1992 כשהייתי בן 11. רבין היה ונותר גיבור בעיני. רבין היה מתהפך בקברו אילו היה יודע עד כמה חזקים הפכו הארגונים השתולים והאנטי-ציונים במדינת ישראל".