בית הנבחרים של קנדה אימץ היום (שלישי) מהלך שמגנה באופן רשמי את ארגון ה-BDS,  הקורא לחרם על ישראל. "בהתחשב בהיסטוריה ארוכת השנים של היחסים הידידותיים בין ישראל וקנדה, כמו גם היחסים הכלכליים והדיפלומטיים, בית הנבחרים דוחה את פעילות תנועת BDS, המקדמת דה-לגיטימציה ודמוניזציה של מדינת ישראל", נכתב בנוסח המהלך שהובא להצבעה.

עוד נכתב בהודעה כי "בית הנבחרים קורא לממשלה לגנות כל ניסיון של ארגונים קנדיים, קבוצות ופרטים לקדם את התנועה בקנדה ומחוצה לה". 229 צירים תמכו במהלך ו-51 התנגדו לו.
 
שרת החוץ סטפני דיון אמרה כי "העולם לא מרוויח דבר מלהחרים את ישראל. בדיוק להפך. העולם מפסיד את הכישרונות וכושר ההמצאה שמגיעים מישראל". 

"ידידה ובעלת ברית קרובה של ישראל"

שמעון פוגל, מנכ"ל השדולה היהודית בקנדה אמר כי "תנועת החרם לא תורמת לקידום השלום והיא גם לא פרו פלסטינית. היא תנועה שמפלה על בסיס לאום והיא פוגעת בישראלים ובפלסטינים וגורמת להם להתרחק עוד יותר האחד מהשני". 

שגרירת קנדה לישראל, ויויאן ברקוביץ', אמרה בתגובה להחלטה כי: "אני גאה לראות את ארצי עומדת לצדה של ישראל נגד תנועת ה- BDS . הרוב המכריע של חברי פרלמנט מסכים כי תנועת ה- BDS מכוונת באופן בלתי הוגן כלפי ישראלים ואין לכך מקום בקנדה". 
 
השגריריה הדגישה כי "קנדה היא ידידה ובעלת ברית קרובה של ישראל. יש לנו מערכת יחסים דיפלומטית מאוד חזקה, המבוססת על  הקשר החזק בין העמים..ההחלטה שהתקבלה אמש באוטווה מוכיח כי הקנדים מוכנים לצאת נגד אי-צדק, במיוחד כאשר חבריהם בישראל מודאגים מהמצב. ממשלת קנדה מחויבת ישראל. ראש הממשלה ורודו ושר החוץ דיון  גילו מנהיגות והובילו לפתרון נושא BDS. אני מצפה להמשך שיתוף הפעולה בין המדינות שלנו - בין אם באמצעות המדע, הטכנולוגיה והחדשנות, או בתחומי התרבות, החינוך והאומנות "
 
אתמול נחשפו ארבעה מיליון נוסעים בלונדון  למבצע ענק של תנועת ה-BDS כנגד מה שמכונה "האפרטהייד הישראלי". הפעם החליט הארגון שפועל נגד ישראל לפתוח בקמפיין ענק במסגרת שבוע "ישראל היא אפרטהייד". התנועה האנטי ישראלית, אשר במקרה זה יושבת בעיר ברייטון, כיסתה כ-500 קרונות של הרכבת התחתית בבירת בריטניה בכרזות ענק נגד ישראל, כך נטען בחשבון הטוויטר של התנועה ובעיתון "הג'ואיש כרוניקל".

כרזות נגד ישראל ברכבת התחתית בלונדוןכרזות נגד ישראל ברכבת התחתית בלונדון

בכרזה אחת נטען כי נשק בריטי משמש לטבח בפלסטינים במהלך מבצע צוק איתן, בכרזה נוספת נאמר שרשת ה-BBC מוטה כלפי ישראל, זאת בניגוד לטענה של ישראל כי הרשת מוטה דווקא לטובת הפלסטינים בחלק מדיווחיה. כרזה שלישית מכוונת נגד חברת G4S, שמפעילה בתי כלא בגדה המערבית. הכרזות מאשימות את החברה שהיא מבטיחה את האפרטהייד הישראלי ועושה כל מה שאפשר על מנת לגרוף רווחים.

 יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד אמר אתמול  כי שוחח עם ראש עיריית לונדון, בוריס ג'ונסון, על הכרזות האנטי ישראליות שנתלו על גרונות הרכבת התחתית בבירת אנגליה ואמר כי ג'ונסון אמר לו שהדבר נעשה ללא אישור וכי יפעל להורידן.