יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התייחס לחקירה הפלילית שביקשה המשטרה לפתוח נגדו בטקס הרמת כוסית שערך ח"כ עמיר פרץ בתל אביב ואמר: "אני אגיע לכל מקום שצריך, אתן את התשובות לכל שאלה, לכל טענה, לכל דבר בלע וזדון ונשים את הסאגה הזו מאחורינו, אני מסתכל לכם בעיניים, אני רגוע לחלוטין". הרצוג הוסיף כי "אתם מלווים אותי מאז כניסתי לפוליטיקה, אתם יודעים שניקיון כפיים ויושר היו הערכים לאורם פעלתי ובהם אני מאמין". עוד אמר הרצוג לחברי המפלגה: "אתם בחרתם בי להוביל את המפלגה הזו ואת המחנה הזה לעבר השלטון ואני מתכוון להמשיך לצעוד בדרך הזו, גם אם היא קשה ומלאת מכשולים."לפני שנה היינו על סף כיבוש השלטון", טען הרצוג, "וקיבלנו מספר מנדטים שלא קיבלנו שנים ארוכות, ואמון מצד ציבור ענק שחלקו מעולם לא תמך במחנה הציוני. הניצחון היה על הסף,  והניצחון נמצא על הסף ויחד אתכם ועם גוש גדול יותר, ומחנה ציוני רחב וחזק יותר אנחנו נתמודד, נוביל וננצח".


ח"כ יחימוביץ': "צל שמעיב על כולנו"


ח"כ שלי יחימוביץ' התייחסה גם היא באותו אירוע להתפתחויות בעניין הרצוג: "בשלב זה, כשאין הודעה פורמלית של היועץ המשפטי על פתיחת חקירה פלילית, לא תקין לדחוק בהרצוג ולקבל החלטות חפוזות. אין ספק שאלה לא ימי זוהר למפלגה בלשון המעטה, לא מדובר בסוגיה פרטית של הרצוג אלא בצל שמעיב על כולנו". 

"אם יהיו התפתחויות נקבל החלטות בהתאם", הוסיפה יחימוביץ', "ואני סומכת לחלוטין על הרצוג שגם הוא ידע לקבל את ההחלטות הנכונות במידת הצורך. יתכן שאם הדברים לא היו קשורים באופן ישיר, לכאורה, אליי – הייתי מגיבה בתקיפות רבה יותר, אבל כל התבטאות שלי עשויה לקבל משמעויות פרסונליות או פוליטיות וזה לא המקרה. חשוב שהאמת, ככל שתהיה, תצא לאור והצדק יעשה".

ח"כ עמיר פרץ התייחס באירוע לדיווחים על מגעים שהיו להצטרפות לממשלת אחדות ואמר כי "אנחנו לא ליכוד ב' ולא ליכוד ג' ואסור לנו לפעול על פי הסקר של היום ולא להשתנות על בסיס הסקר של אתמול, יש לנו דרך, יש לנו ערכים ואיתם נלך. ולכן אנחנו לא הולכים ולא נלך לממשלתו של נתניהו, אין סיבה להצטרף לממשלת הפחד והשנאה של נתניהו, אסור להתפתות, כי ביבי כמו ביבי בהתחלה מבטיח ואח"כ בורח".

המשטרה ביקשה לפתוח בחקירה פלילית

אמש, ביקשה המשטרה מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישור לפתוח בחקירה פלילית כנגד חבר הכנסת הרצוג, ולזמנו לחקירה באזהרה כבר בימים הקרובים.חבר הכנסת הרצוג, חשוד כי במהלך הפריימריס לבחירות ב-2013 בעת שהתמודד על ראשות המפלגה מול חברת הכנסת שלי יחימוביץ', עבר על פי החשד על חוק מימון המפלגות. כידוע, מדובר בפרשה שנבחנה בעבר ובמסגרת הבדיקה המתנהלת זה כשבועיים נבדקה מעורבותו של חה"כ הרצוג בביצוע העבירות העולות לכאורה מהבדיקה. עתה, לאחר שהחקירה התבססה מבחינה תשתית ראייתית לכאורה לחשדות נגדו, ומכאן שהמשטרה הגישה את הבקשה ולפיה בחינת החומרים שנאספו על ידי צוות הבדיקה מצדיקה פתיחה בחקירה פלילית וחקירתו של יו"ר המחנה הציוני באזהרה.מקורבים להרצוג, שטענו יחד איתו כי ההר בפרשה זו יוליד עכבר ממהרים לציין כי הוא ישתף פעולה בכל עת שיידרש ויסייע להתקדמות החקירה על מנת להוכיח את חפותו וניקיון כפיו.