קריאות במערכת הפוליטית להוציא להורג את המחבל שביצע את הפיגוע בנווה צוף, בנו נרצחו אב ושני ילדיו בביתם בעת שחגגו את הולדת הנכד. יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, קרא להטיל גזר דין מוות על עמר אלעבד, שרצח בערב שבת את יוסי סלומון ואת ילדיו, אלעד וחיה

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך, נפתלי בנט, קרא להפעיל את עונש המות במקרה הזה: "גזר דין מוות למחבל הרוצח", כתב בפייסבוק. "קיימת כבר היום אפשרות של עונש מוות בבתי המשפט הצבאיים, על פי סעיפים 52 ו-58 לתקנות לשעת חירום. אין צורך בחקיקה חדשה, צריך רק להפעיל את הקיים. ‏אני קורא לתביעה הצבאית לדרוש עונש מוות למחבל שרצח את משפחת סלומון. אפעל בקבינט למען שינוי המדיניות".

 
חברת מפלגתו, שרת המשפטים איילת שקד, כתבה בטוויטר כי "לרוצחי ילדים ומשפחות מגיע עונש מוות. בבית המשפט הצבאי עונש כזה קיים בהחלטת פה אחד של השופטים. זה המקרה לדרוש עונש מוות לרוצח".
גם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, התבטא בטון דומה. אמש הוא אמר כי הוא מתכוון להביא את הנושא לדיון בקבינט המדיני-ביטחוני וכי היועץ המשפט לממשלה אמר כי עונש המוות הוא אפשרות קיימת אם זו עמדת הקבינט. "חיית האדם שרצח שלושה בני משפחה צריך לקבל גזר דין מוות", אמר כ"ץ. "אם לא התושיה של החייל שירה בו, הוא היה רוצח עוד אנשים. הגיע הזמן ליישם את מדיניות עונש מוות".  

שר הביטחון אביגדור ליברמן תומך גם הוא בעונש מוות למחבלים. בעבר ניסתה מפלגתו, ישראל ביתנו, להעביר חוק הקורא לקבוע עונש כזה בחוק ואף הוסכם כי יהיה אפשר לקבוע גזר דין כזה ברוב קולות של השופטים.

חבר מפלגתו של ליברמן, ח"כ עודד פורר, כתב בפייסבוק, כי "אסור שהמחבל מחלמיש יישאר בחיים. לפני 6 שנים רצחו מחבלים מתועבים את בני משפחת פוגל וזעזעו את מדינת ישראל באכזריות בלתי נתפסת. אותם מחבלים נהנים היום מאוכל טוב, טלוויזיה רב ערוצית, תקציב קבוע בקנטינה של הכלא ושלל הטבות נוספות. המרצח שהרג את בני משפחת סלומון ייהנה, לצערי, מאותן ההטבות להם זוכים חבריו וייהנה מתזרים קבוע לחשבונו שיועבר באדיבות הרשות הפלסטינית ואבו מאזן. בשל העובדה הזו פניתי אמש ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט הצבאי הראשי על מנת שיפעילו את סמכותם ויורו לתביעה הצבאית לדרוש עונש מוות למחבל בבית הדין.

ח"כ נאוה בוקר מהליכוד הצטרפה לקריאות לעהיל עונש מוות על המחבל: "לא הרבה מודעים לכך אבל על פי החוק הצבאי - בידי הפרקליטות הצבאית קיימת האפשרות לדרוש עונש מוות. בימים הקרובים יובא הרוצח הנתעב בפני הרכב שופטים בבית המשפט הצבאי ויוגש נגדו כתב אישום. אני קוראת לפרקליטות הצבאית לדרוש עונש מוות בתיקו של השטן השפל הזה". 


מנגד, ח"כ שלי יחימוביץ מהמחנה הציוני, ‏אומרת כי קריאות שרי ממשלה לעונש מוות למחבל הן קריאות סרק הבאות כתחליף למשילות. "כל בר דעת מבין כי לא מדובר בעונש, כי למוות הזה בדיוק ייחל המחבל המתועב, וכי הקריאה לא תיושם ותיוותר כקריאת נקם פופוליסטית. מצער ומדאיג ששרי הקבינט בוחרים באתגורו של ראש הממשלה מימין מטעמים פוליטיים בלבד, במקום לעסוק בפתרונות שימנעו פיגועים רצחניים ומזעזעים כמו זה שהיה בליל שבת".