ועדת המעקב העליונה לענייני הציבור הערבי הודיעה היום (שבת) כי תקיים בשבוע הבא הפגנה נגד העברת שגרירות ארה"ב לירושלים. ההפגנה תתקיים ביום שני, ה-14 במאי, בשעה 16:00 מול השגרירות בשכונת ארנונה. "נרים קול נגד מדיניות ארה"ב שמגבה את הכיבוש וההתנחלויות של ממשלת ישראל ואת חיסול האפשרות להקמת מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים המזרחית בגבולות 1967", אמר יו"ר ועדת המעקב, מוחמד ברכה.

"הצעד האמריקאי הברוטלי הזה וכל מהלך 'עסקת המאה' לא ימחקו את זכות העם הפלסטיני להגדרה עצמית - בזכות ולא בחסד מישראל או מארה"ב", אמר חבר הכנסת לשעבר מחד"ש. יצוין כי בהפגנה ישתתפו גם תושבי ירושלים המזרחית. 

כזכור, שנים לאחר שהייתה מוצבת בתל אביב, שגרירות ארה"ב בישראל צפויה לעבור ב-14 למאי לירושלים, וזאת לאחר שבדצמבר האחרון טראמפ מימש את החוק שהקונגרס שעבר בשנת 1995, אך הנשיאים הקודמים חתמו על צו שדוחה את מימושו פעמים רבות. לעומת החגיגה הצפויה בישראל, ברמאללה זעמו על המהלך ואף ניתקו את כל המגעים הרשמיים עם ארה"ב מאז החלטתו של הנשיא להעביר את השגרירות ולהכיר בירושלים כבירת ישראל. שלט לכיוון שגרירות ארה"ב בירושלים. צילום: מרק ישראל סלם
שלט לכיוון שגרירות ארה"ב בירושלים. צילום: מרק ישראל סלם