חוקרי היחידה הכלכלית בלהב 433 הגיעו אמש למעונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וגבו ממנו עדות פתוחה בפרשת הצוללות הידועה כ"תיק 3000".  חבר הכנסת מיקי זוהר מ"הליכוד" התעמת עם עיתונאי "הארץ" דן מרגלית בתוכניתם של ינון מגל וענת דוידוב ב-103FM בנושא, והגן על ראש הממשלה: "הציבור יודע מה נתניהו עושה למען מדינת ישראל וכמה הוא ראש ממשלה מצוין".ראשית התייחס חבר הכנסת זוהר לטענותיו של חבר הכנסת יאיר לפיד, לפיהן פרשת הצוללות היא פרשת השחיתות החמורה ביותר במדינת ישראל: "לא ראיתי את יאיר לפיד מתרומם בסקרים. אני מסתכל מידי שבוע על תוצאות הסקרים ומבין כמה הציבור במדינת ישראל חכם ומצליח להבחין שמדובר באיש ציבור ללא תוכן ומהות בעשייה הציבורית שלו. הציבור יודע עם מי יש לו עסק, הוא רואה מה נתניהו עושה בכל הקטגוריות ורואה מי רק מדבר. זה האופי של יאיר לפיד, בבוקר הוא אומר משהו אחד ובערב הוא אומר משהו אחר".
עיתונאי "הארץ", דן מרגלית, שנוהג לטעון בטור שלו בעיתון על מעורבותו של נתניהו בפרשת הצוללות, הגיב על החלטת היועץ המשפטי לממשלה לגבות מראש הממשלה עדות בלבד: "אם היועץ המשפטי לממשלה בחר לגבות מנתניהו עדות פתוחה בלבד זה בסדר גמור. נתניהו מסר את גרסתו והיא תיבדק. אתה יוצא מתוך הנחה שנתניהו לא ידע ששמרון הוא הנציג שמטפל במספנה הגרמנית ומקבל את זה ששמרון לא סיפר לו על כך. ברור שאם שמרון לא יהיה עד מדינה אז נתניהו לא יואשם בתיק הצוללות".

מרגלית המשיך: "אני סקרן מאוד לקרוא את הדברים שנתניהו מסר בעדות ואיך הוא אישר את שדרוג שתי הצוללות הגרמניות למצרים מבלי ששני שרי הביטחון, אהוד ברק ומשה בוגי יעלון, ידעו על כך".

ינון מגל התייחס לדבריו ואמר כי הוא מתעלם מהעובדה הבסיסית - שהמשטרה קבעה שנתניהו לא חשוד ולא יואשם בתיק הזה. בתגובה אמר מרגלית כי: "אם אין ראיות פליליות לא צריך להעמיד אותו לדין אך ההתנהלות שלו מעוררת סימני שאלה קשים מאוד מבחינה ציבורית".


דן מרגלית. צילום: יוסי אלוני
דן מרגלית. צילום: יוסי אלוני


"אני מבין שחזרנו שוב למתקפת הפן הציבורי", אמר ח"כ זוהר והמשיך: "בואו נסתכל על הסקרים כמבחן ציבורי ונראה שהציבור ממשיך לחזק את התמיכה בראש הממשלה נתניהו ובמפלגת 'הליכוד'. אומר לכם דבר אחד בסיסי - אי אפשר לעבוד על היהודים לא משנה מה יכתבו בתקשורת. הציבור במדינת ישראל הוא ציבור ששייך לגזע היהודי, הגזע היהודי כולו הוא ההון האנושי הגבוה ביותר, החכם ביותר והמבין ביותר. הציבור יודע מה ראש הממשלה עושה למען מדינת ישראל וכמה הוא מצוין בתפקידו".

כשנשאל מרגלית אם הוא מאמין ליועץ המשפטי לממשלה, השיב: "חברי חדלו מלהאמין לו אך אני חושב שהוא לא סיים להשתמש באשראי שניתן לו, אין לי טענה נגדו כיום. נתניהו נחקר ונראה מה יהיה. זכרו דבר אחד, כאשר שלושת האנשים - צבי האוזר, יועז הנדל והמזכיר הצבאי יוחנן לוקר, הביאו לידיעת היועץ המשפטי פרשה הקשורה באדם מקורב לנתניהו, אשר צילם מה שצילם ונאלץ לעזוב את תפקידו בממשלה, ביבי פיטר את יועז כי הוא לא סיפר לו שהגיש תלונה ליועץ המשפטי. לעומת זאת, נתניהו מוכן לעבור לסדר היום על כך ששמרון לא סיפר לו שהוא הנציג של המספנה".

עריכה: איתמר זיגלמן