התפשטות הנגיף בארץ: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נאם היום (ראשון) בטקס פתיחת והתייחס לפעולות הממשלה למניעת התפשטות הנגיף: ״לפני כשעה קלה הסתיימה ישיבת  ממשלה בה עדכנתי את השרים על היערכות המשטרה לאכיפת הבידוד הנדרשת כדי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה ועל כך שבהתאם להחמרה במצב, אשקול את הצורך בהכרזה על ״מצב חירום אזרחי״, שתקנה לגופי המשרד סמכויות רחבות יותר".

ארדן הוסיף: "כל המשרתים בתחנת ״האומה״ שאנו חונכים, ביחד עם שאר אנשי המשרד לביטחון הפנים, מהווים כיום את הקו הראשון בהגנה על חיי אדם בישראל. אנחנו חיים בזמנים מאתגרים. בין הקורונה למצב הפוליטי המורכב שאנחנו נמצאים בו כבר זמן רב מדי. אזרחי ישראל יודעים, שגם בזמנים שכאלו, יש מי שתפקידו תמיד היה ותמיד יהיה – לשמור על חייהם ועל ביטחונם. זה לא תלוי ממשלה או פוליטיקה. ואני יכול להתחייב, שאני אמשיך, כל עת שאני בתפקידי, לפעול על מנת לחזק את כבאות והצלה, כמו גם את המשטרה ושב"ס, למען אזרחי ישראל כולם, תמיד״.

גלעד ארדן (צילום: דוברות כבאות והצלה)גלעד ארדן (צילום: דוברות כבאות והצלה)

ד"ר אורלי ויינשטיין, נציגת משרד הבריאות התראיינה בערוץ 12 ואמרה: "יש לנו מספר תרחישים, מקלים ומחמירים. כשמדברים על סכום של נדבקים, כולל מדברים על עשרות אלפי חולים. אנחנו מדברים על תקופה ארוכה, שבמהלכה כ-60% אחוזים מהאוכלוסייה יידבקו בנגיף. אנחנו עושים את הכל כדי שלא כולם ידבקו בבת אחת. הנגיף הזה מאוד מדבק, והוא ידביק המון אנשים. הבשורה הטובה היא שרובם יחלו במחלה מאוד קלה, או ירגישו תסמינים קלים בלבד".

בעקבות העדכונים אודות התפשטות נגיף הקורונה בשטחי הרשות הפלסטינית ולאחר התייעצות עם הגורמים המקצועיים בנושא, החליט ארדן להקפיא ולא לאפשר את קיומם של ביקורים משטחי הרשות הפלסטינית לאסירים הבטחוניים המוחזקים בבתי הסוהר בישראל.

ארדן: "הפסקת הביקורים בבתי הכלא היא הכרחית ומחויבת המציאות. הגעה של נשא קורונה לתוך בתי הסוהר עלולה לגרום להדבקה המונית של אסירים וסוהרים במחלה ועלינו לעשות את המקסימום כדי למנוע מתרחיש כזה להתממש".

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס. השניים סיכמו על קיום שיחות המשך בין הצוות הישראלי להתמודדות עם נגיף הקורונה לצוות האמריקאי, בהשתתפות מתאמת הטיפול בנגיף הקורונה בבית הלבן ד"ר דברה בירקס. השיחות יתקיימו במטרה לקדם שיתוף פעולה טכנולוגי ומדעי בנושא נגיף הקורונה וכן ידונו בהתמודדות המשותפת עם אתגרי הנגיף.

כמו כן, נרשמה פגיעה בענף המלונאות, כשמלון "ישרוטל טאוור" בתל אביב החליט לסגור את קבלת הקהל בעקבות ריבוי של ביטולים של תיירים מחשש להידבקות בנגיף. זאת לצד העובדה כי חברת התעופה הישראלית "אל על" החליטה לבטל את טיסתה לניו ארק מנתב"ג מחר. על פי ההערכה, ביטול הטיסות יילך ויתרחב. גם הקו האווירי לשיקגו, שאמור היה להיפתח בחודשים הקרובים, עשוי להידחות.