עו"ד אוריאל חור נזרי, המייצג את שכניו של ראש הממשלה, נפתלי בנט בעתירה נגדו, שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג בתוכניתם ב103FM, וניסה להסביר את העתירה שהגישו: "פסק הדין אתמול עסק רק בנושא ההפגנות. ביהמ"ש העליון אבל לא יכול היה שלא להתייחס לעבירות החמורות שנעשו כאן. וצריך להבין, זה חצה את המתחם המנהלי למתחם הפלילי. אנחנו גם נמשיך בעתירה נוספת בנושא של הבנייה, אבל ביהמ"ש העליון, למרות שהוא לא נדרש לכך באופן ישיר, גם בנושא של ההפגנות הוא מתייחס למעשים החמורים ביותר שנעשו סביב הבנייה".

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>> 

הוא נשאל האם הוא רומז לשחיתות, וענה: "צריך להבין שכל אותם גורמים שהיו משיבים בעתירה התנהלו ברף הפלילי. חד משמעית". בשלב זה, ניזרי המשיך לכוון את טענותיו לרף הפלילי, והסביר את עמדתו מדוע בג"ץ לא ציין זאת: "בג"ץ לא יכול לכתוב 'נעשו מעשים פליליים'. ביהמ"ש העליון לא יכול בפוזיציה שהוא נמצא כבג"ץ לכתוב 'נעשו מעשים פליליים', כשהוא עצמו לא דן בתיק פלילי. הרי אם ביהמ"ש העליון היה כותב בהחלטה בבג"ץ 'נעשו דברים פליליים', זה היה כבר יותר מפס"ד". פלג מצדו, סרב להסכים איתו וטען כי הוא "מבצע מניפולציה".

עו"ד נזרי המשיך לנסות להדגיש כי בעיניו בוצעה בנייה לא חוקית ברף הפלילי, בבית ראש ממשלה, מעבר לעניין ההפגנות שמפריעות את מנוחתם של שכניו: "ביהמ"ש קובע שהבנייה בבית נעשתה ללא היתר, את זה הוא קובע עובדתית. הקביעה העובדתית הזו היא עבירה פלילית על פי חוק. זה לא משהו שאני ממציא, זה החוק במדינת ישראל. ברגע שבית משפט קובע קביעה עובדתית שנעשו מעשים פליליים, קרי, הבנייה נעשתה ללא היתר, אז אנחנו חצינו את הרף המנהלי, בהרבה מעבר לרף המנהלי".

נזרי התייחס לניסוח תשובתו של בית המשפט לעתירה: "הוא כמובן לא הולך ואומר 'נעשו דברים פליליים'. אם היינו בנושא של הבנייה, ביהמ"ש היה כותב חד משמעית, שגם היועצת המשפטית לממשלה חייבת לפתוח בחקירה מיידית, או משהו בנוסח דומה. אבל בסופו של דבר, אנחנו נמצאים רק במתחם של ההפגנות ולמרות זאת הוא כותב דברים וקובע בקביעה עובדתית שנעשו מעשים פליליים, כי הבנייה נעשתה ללא היתר. נעשה כאן מעשה שלא ייעשה, לראשונה נחשף שבמדינת ישראל הוגשה תשובה שקרית לביהמ"ש העליון בשבתו כבג"ץ ע"י רה"מ".

 כזכור, בית המשפט קיבל באופן חלקי את העתירות שהוגשו על ידי עיריית רעננה ושכניו של ראש הממשלה, על קיומן של ההפגנות מול ביתו. בדיון מתחו השופטים ביקורת חריפה על התנהלות המדינה בשיפוץ המעון בירושלים. כמו כן, הוסיף בית המשפט בתשובתו לעתירה: "גרירת רגליים- נגרם סבל רב לדיירים תמימים".

סייע בהכנת הכתבה: אמיתי דואק, 103FM.