מחלוקת פרצה לפני כשנה בין בני זוג מצפון הארץ שנשואים 23 שנים. האישה רופאה במקצועה, הבעל מהנדס. שניהם יחד משתכרים סכומים יפים וגידלו שלושה ילדים לתפארת, אחד מהם לוחם בשירות סדיר ונמצא חלק גדול מהזמן בעזה והשני לחם בעזה במילואים, הבת מסיימת תיכון.

האישה החליטה כי הגוף שלה זקוק לשום מטעמי בריאות ואחרי שורה של התייעצויות החליטה לאכול שתי שיני שום ביום, לעתים בסלט, לפעמים שום חי ולעיתים מבושל. המצב הגיע לידי כך שבעלה טען כי הוא מתקשה להתקרב אליה בגלל ריח השום הנודף מגופה.

צה"ל בודד את רפיח מהעולם החיצון: תרגיל ההונאה הגדול נחשף
ח"כ מהליכוד חושף: "ניסיתי לקדם הקמת ממשלה רחבה"

האישה, באמצעות עורכי הדין שרין וגדלי סולן, טענה כי בעלה מחפש עילה לגירושין, שכן הוא מנהל קשר רומנטי עם חברה לעבודה קרוב לשנתיים והדבר נודע לה לאחרונה והיא אף הטיחה זאת בפניו. התירוץ של אכילת השום הוא תירוץ קלוש ואין לו שום כיסוי במציאות.

עורכי הדין שרין וגדלי סולן  (צילום: יח''צ)
עורכי הדין שרין וגדלי סולן (צילום: יח''צ)

הבעל טען להגנתו כי ריח השום הפך לכזה שאפילו הילדים ביקשו מאימא שלהם לחדול מאכילת שום. היא פשוט סירבה. לדבריו הוא לא יכול להתקרב אליה ולכן נמנע מלקיים עמה יחסי אישות בחצי השנה האחרונה. האישה מנגד מבקשת כתובה מלאה, שכן לדבריה טענת השום היא תירוץ בלבד וכיסוי לבגידה שלו.

עו"ד סולן הבהירה לאישה כי היא תצטרך להמציא הוכחות לבגידתו של הבעל כדי שתוכל לקבל כתובה. שכן אם יתברר כי אין הוכחות, טענת השום קלושה ולא תחייב את הבעל בכתובה. שני בני הזוג נשלחו כמקובל ליישוב סכסוך, במקביל נפתח תיק בבית הדין הרבני בו דורשת האישה כתובה מלאה.