כלבה הריונית הפכה לגיבורה ענקית, אחרי שהצליחה להציל ארבעה מטופלי הוספיס בלנינגרד, רוסיה, כאשר הבניין עלה באש. הכלבה, ששמה מטילדה, נקלעה לשריפה אימתנית שהתפשטה בכל רחבי ההוספיס והצליחה לרוץ ולהפעיל את האזעקה על מנת לקרוא לכוחות החילוץ. בעקבות השריפה, הכלבה מטילדה סבלה גם היא מכוויות חמורות. צפו בכלבה האמיצה אחרי האירוע:

לאחר שהשריפה פרצה, מטילדה מיהרה אל האזעקה והצליחה להפעיל אותה וכוחות החילוץ, שהגיעו למקום בזכותה, הצליחו לחלץ את ארבעת מטופלי ההוספיס. מטילדה ניצלה מהשריפה רק מאוחר יותר, כאשר שני המתנדבים, אלנה קלינינה ואלכסנדר צינקביץ', הגיעו להציל אותה. על פי הדו"ח שנכתב בעקבות האירוע, מטילדה סבלה מפציעות קשות בגופה לאחר שנכוותה מהאש. "הכלבה ההרה בכתה ורעדה מכאב, אך היא עברה הכל בגבורה", נכתב בדו"ח. 

הכלבה מטילדה בזמן הטיפול (צילום: רשתות חברתיות)הכלבה מטילדה בזמן הטיפול (צילום: רשתות חברתיות)

הרופאים חובשים את הכלבה מטילדה (צילום: רשתות חברתיות)הרופאים חובשים את הכלבה מטילדה (צילום: רשתות חברתיות)

בהודעה ממקלט בעלי החיים אליו הועברה מטילדה לטיפול נמסר: "הפנים, הצוואר והבטן של מטילדה נכבו קשות. היא נבדקה על ידי מומחה לפוריות בעלי חיים, שהודיע כי כל הגורים שלה חיים ומתפתחים היטב". עם זאת, מטילדה לא תוכל להאכיל את גוריה, כיוון שפטמותיה נשרפו. הבעלים של מטילדה, שהיה בעל ההוספיס אמר כי הוא לא יוכל להמשיך לטפל בכלבה בעקבות הפציעה, כך על פי התקשורת המקומית ברוסיה.

השריפה שהתחוללה בהוספיס (צילום: רשתות חברתיות)השריפה שהתחוללה בהוספיס (צילום: רשתות חברתיות)