צוות של כלבים מסוג גולדן רטריבר ולברדור גויס למען איתור החולים בנגיף הקורונה שהשתלט על העולם. המשימה של הכלבים היא פשוטה, הם צריכים לרחרח את בני האדם שמגיעים אל שדה התעופה בסנטיאגו שבצ'ילה ולאבחן האם הם נשאים של הנגיף. בעזרת "ביו-גלאי" משוכלל, כשהם לבושים בבגד ירוק עם סמל ההצלה של הפלוס האדום, הכלבים הם התחליף המיידי לבדיקות הקורונה המסובכות. 

הכלבים מתאמנים כדי לזהות את הנגיף (צילום: רויטרס)הכלבים מתאמנים כדי לזהות את הנגיף (צילום: רויטרס)

הנוסעים שמגיעים אל שדה התעופה נעצרים לפני בשלב מסוים בפני מחסום בריאות, שם הם נדרשים לנגב את צווארם ואת פרקי כף היד שלהם בפד גזה, ולאחר מכן להניח את הפד במיכל זכוכית מיועד. מיכל הזכוכית נשלחים אל הכלבים, שם בעזרת חוש הריח שלהם הם מזהים את הנגיף. ולמי שמתכנן לנסוע לדובאי או לפינלנד בקרוב, גם שם הכלבים כבר הצטרפו למערך הבריאות של שדות התעופה. 

הכלבים מתאמנים כדי לזהות את הנגיף (צילום: רויטרס)הכלבים מתאמנים כדי לזהות את הנגיף (צילום: רויטרס)

כלבי הרחה הם הידועים ביותר ביעילות שבמציאת סמים וחומרי נפץ, אך הם גם הוכשרו בעבר לגילוי מחלות כמו מלריה, סרטן ופרקינסון. ממחקר שנערך לאחרונה עלה כי כלבים יכולים לזהות אנשים נגועים בנגיף ברמת דיוק של 85-100 אחוזים ולשלול זיהום ברמת דיוק של בין 92 ל-99 אחוזים. ממשטרת קרבינרו שבמדינה נמסר כי הם החלו להכשיר את הכלבים כיוון שהם בעלי קולטני ריח הגבוהים מאלו של בני אדם פי 50 ולכן הם יכולים לסייע באיתור נשאי הנגיף.